Оля ФегецинГоловна булавна УПН пл.сен. Оля Фегецин, ПС, Україна. Новакувала у станиці Дрогобич восени 1993 року, відбула 2 новацькі табори. Влітку 1996 року склала Пластову присягу. Юнакувала в курені ч. 18 ім. Уляни Кравченко в м. Дрогобич. В 1999 році набрала свій перший новацький рій «Вишеньки». Відбула усі вишколи для новацьких виховників – РОВ впорядників, РОВ булавних, РОВ гніздових, РОС провідників таборів та РОС провідників вишколів. Здобула 2 ступінь в Кадрі Виховників УПН. З 2009 року до сьогодні є комендатом Крайового новацького мистецького табору, з 2011 року і до сьогодні є комендантом Крайового новацького німецькомовного табору PFADIS. З 2013 по 2018 рік була дві каденції Крайовою булавною УПН в Україні. 

Які ти вважаєш найбільші три здобутки твоєї булави за минулий рік?

 Одним із найбільших досягнень Булави ГБ УПН вважаю запуск онлайн-дошколу для новацьких виховників – кожного третього четверга місяця на сторінці Головна Булава УПН у мережі facebook відбувається пряма трансляція гутірки, а згодом запис потрапляє на наш канал на youtube. Марічка Білінська, котра веде цей проект, напрочуд вміло підбирає цікаві та актуальні теми і компетентних спікерів. На сьогодні вже вийшло 9 крутих гутірок, і праця продовжується.

Не менш важливим є те, що нам вдалось налагодити комунікацію з Крайовими Референтами УПН країв та КЦ. Хтось більш, а хтось менш активно долучається до обговорень чи дискусій, але інформацію отримують усі. Дуже цікавою була онлайн-збірка Крайових Референтів, а також збірка комендантів перших онлайн-вишколів з Європи, Канади, США та України, адже цього року вперше відбулись вишколи в дистанційному форматі, і досвід кожного краю в цьому дуже цікавий.

Ще одним дуже важливими досягненням є діяльність Робочої комісії з питань пташат під проводом подуги Олі Кальбус. До цього часу праця з пташатами велась у деяких краях і у різних форматах, тепер ж представники різних країв спільно думають над майбутнім нового уладу.

Чого не вдалось зробити?

Проминув лише рік з нашої каденції, ми за нього зробили максимально багато.

Єдине, що досі не вдалось зробити – це отримати доступ до старого сайту УПН, щоб зайнятися його осучасненням.

Які три майбутні найважливіші реформи в уладі УПН варто зробити?

Попереду в нас ще оновлення правильників УПН та Орлиного Кругу – їх варто адаптувати до сучасних реалій, і так, щоб ці правильники були актуальними для усіх країв.

Також ми розпочали працю над об’єднанням збірника новацьких вмілостей, адже зараз існує два – загальний для усіх країв та окремо для України. В кожному з них праця багатьох братчиків і сестричок, і тому ми хочемо дати рівні можливості усім краям мати доступ до цих напрацювань і уже самим обирати, які вимоги вмілості краще підходять для здачі новацтвом.

Сподіваюсь, що нам також вдасться забезпечити усі краї друкованими матеріалами для виховників – тими ж книжечками з Вмілостями, Книжечками братчика і сестрички тощо.

 

Share This