У листопаді 2020 р. минуло рік від 20-хх Зборів КУПО. Тож можемо підвести деякі підсумки, що за цей час вдалось зробити, розуміючи при тому, що рік не був легкий з огляду на епідемію COVID-19. Пропонуємо вашій увазі коротке інтерв’ю від Голови ГПБ пл.сен. Мирона Спольського, ВБ.

Головні здобутки чи “нездобутки” ГПБ?

Серед здобутків відзначу наступне.

1. Головна Пластова Булава затвердила склад Координаційного Центру пластових осередків у Европі. Координаційний Центр за цей час дуже ефективно працював, спільно з ГБ УПЮ та ГБ УПН організували онлайн вишколи виховників, далі ведуть працю з новими осередками тощо. Відзначу дуже успішну онлайн Міжкрайову Пластову Зустріч, організовану і проведену 20 грудня 2020 р. з нагоди Вифлеємського Вогню миру. А взагалі необхідно відзначити дуже плідну та успішну працю керівництва КЦ протягом року.

Також дякую усім осередкам і Координаційному Центрові, що долучились до онлайн естафети передачі Вифлеємського Вогню цього року.

2. ГПБ стараннями ст.пл.гетьм.вірл. Софії Захарчук, ЛМ, та спільною комісією, підготувала та затвердила програму обміну виховниками між краями. На першому етапі, це хороша нагода кільком десяткам пластових виховників поглибити свій досвід, познайомитись з пластунами інших країв та континентів тощо. Програма буде запущена як тільки завершиться пандемія.

3. Дуже успішним є початок праці над оформленням Уладу пташат. Вже проведено кілька вишколів, в тому числі онлайн для майбутніх виховників пташат. Ведеться робота з підготовки відповідних виховних матеріалів тощо.

4. Щодо корпоративної праці в ГПБ: відновлення праці президії, отримання щомісячних фінансових звітів Головної Пластової Булави. У кінці листопада в Українському Католицькому Університеті у Львові була проведена стратегічна сесія щодо діяльності ГПБ на майбутні роки. Наступна відбудеться при кінці січня 2021.  При цій нагоді дякую пл.сен. Уляні Кульчицькій, Гр, за те, що була модератором.

5. Важливим став перехід міжкрайових вишколів в онлайн. Світовий Пласт довго розглядав можливі варіанти переходу виховної системи в онлайн, але пандемія прискорила цей процес. Відзначу, що вишколи відбулись на високому рівні!

6. Відзначу також значне збільшення інформації на сайті КУПО та фб-сторінці, і відповідно відвідуваність наших сторінок. Ми змінили офіційну назву сторінки “КУПО” на “Пласт у світі” і це значно покращило відвідуваність та впізнаваність сторінки.

7. Дякуючи пл.сен. Андрієві Ґенику-Березовському, V, та провадженої ним комісії, була розроблена концепція безпеки та підручник з безпеки для осередків.

Недоробили

1. Виготовлення плану для суттєвої зміни в політиці комунікацій у ГПБ та його запуску. Але для цього буде проведена окрема стратегічна сесія у кінці січня 2021 року.

2. Обмеження в наочному спілкуванні та зустрічах через пандемію. Мусимо миритися з тим фактом, що ще до сьогодні маємо обмеження в очних зустрічах і тут в Україні і в інших краях. Маємо надію, що наступний, 2021 рік нарешті дозволить нам повернутись і до традиційних офлайн сходин, таборування та загалом – пластування.

Теги:
Share This