Дорогі подруги і друзі!
Велика пластова родино по краях і континентах!

Відзначаємо найвагомішу з дат у новітній історії України — 30-ліття Незалежності!

До цієї події ми йшли не лише три десятки років. Сторінки нашого минулого розповідають про важку і жертовну боротьбу попередників у часах козацького періоду та Перших і Других визвольних змагань, у міжвоєнний та повоєнний періоди.

Сьогодні згадуємо багатьох пластунів, які на цьому шляху жертвували багато-чим, а чимало з них поклали на вівтар Незалежності життя.

Протягом всього цього часового відтинку ми зберігали і розвивали Пластову Ідею: в час польських заборон, нацистської окупації України, в близьких і далеких краях діаспори, аж врешті нашу пластову організацію ми повернули в Україну.

По трьох десятках років діяльності вже на теренах вільної Батьківщини маємо чим пишатися: ми стали найпотужнішою і найчисельнішою молодіжною організацією в Україні, яка поступово зростає і міцніє. Ми дальше розвиваємося в діаспорі, де Пласт діє в 25 країнах.

Але й тепер смуток не полишає нас. Знову на рідних теренах війна, російський окупант, знову гинуть молоді українці і українки, а серед них і наші пластові друзі. Згадаймо їх поіменно: пл. сен. Маркіян Паславський, ст. пл. скоб Віктор Гурняк, ст. пл. Євген Подолянчук, ст. пл. Микола Гордійчук, ст. пл. Андрій Білик, пл. сен. Роман Досяк. Вічна їм слава і пам’ять!

Перед Пластовою організацією в світі тепер нові виклики. На рідних теренах ми повинні сповнити наше велике завдання — виховати новий люд, нових громадян, спроможних виявити себе як провідники у різних галузях життя: чи то наука, чи освіта, чи культура, чи спорт, чи військо, чи політика, або ж громадська діяльність… В діаспорі надважливо зберегти українськість у нащадків і любов до землі своїх предків, а також виховувати провідних громадян своїх країн, які будуть представниками інтересів України в цих краях. В такий спосіб, навіть будучи громадянами інших країн, вони зможуть прислужитися Україні.

Вітаючи Тебе, велика Пластова родино, з 30-літтям Незалежності України, зичу всім нам сил і наснаги, бажання і невичерпної творчості у праці для утвердження нашої Вітцівщини як сильної і сучасної країни, поважаної в колі інших країн світу.

Нехай на шляху сповнення Першого Головного Обов’язку пластуна нам допомагає Господь.

З нами Бог і Україна!

Сильно! Красно! Обережно! Бистро!

Пл. сен. Мирон Спольський, ВБ,
Голова Головної Пластової Булави

Share This