29 вересня 2021 року відійшов на Вічну Ватру пластун-сеніор Микола Кравців, ЛЧ.

Юнакував у 13-му пластовому курені ім. І. Богуна (Байройт), 29-му ім. Дмитра Вітовського та у 7-му курені ім. П. К. Сагайдачного (Реґенесбурґ). Був заступником гурткового, гуртковим і курінним писарем. Пройшов вишкільний табір «Холодний Яр» біля Нойкмарту та вишкіл впорядників новацтва. У 1947 році 12-літньою дитиною став учасником величавої Ювілейної пластової зустрічі (ЮПЗ) у Міттенвальді.

З батьками емігрував у США. Влітку 1954 року став бунчужним пластового табору «Маківка», який увійшов в історію Пласту, як один із кращих.

Щодо вибору свого життєвого шляху М. Кравців одного разу пояснив так:

«У війську сповнились мої мрії з моїх юнацьких днів у Пласті. Я тоді мріяв про оборону свободи, про пригоди, про провідництво, про діяльність у природі, про пізнання світу і про працю з молодими людьми.

Все це я знайшов, як офіцер у війську. Тепер завжди маю багато праці і багато відповідальности, але також завжди маю багато задоволення зі своєї роботи. Якщо б я мав ще раз вибирати для себе життєвий шлях, то я без вагання знову пішов би на цю військову дорогу вояка-офіцера».

*

Довідка від The Washington Post

МИКОЛА С. Г. КРАВЦІВ, Генерал-майор США (у відставці) (1935-2021).

Генерал-майор Микола С. Г. Кравців помер у сні 29 вересня 2021 року у Форт Белвуар, штат Вірджінія. Він був відданим чоловіком і люблячим батьком, який до останнього служив своїй країні. Народившись у Львові (Україна) перед Другою світовою війною, він з родиною втікав від радянських війсь та через Німеччину емігрувала до США.

Микола Кравців став громадянином США. Закінчив Військову академію США у Вест Пойнті в 1959 році та прослужив з особливим відзначенням у збройних силах 31 рік.

Він провів дві ротації у В’єтнамі, де був важко поранений. У 1972 р. відправлений до Ізраїлю як головний оперативний директор ООН з нагляду за перемир’ям на кордоні із Сирією. Він командував на всіх військових щаблях – від взводу до дивізії, залишаючись при цьому на одному рівні зі своїми солдатами.

Пізніше, як цивільний, працював радником Міністра оборони України, він допоміг Українській армії з переходом від комуністичної організації до такої, що функціонує за демократичними стандартами.

Залишив у смутку трьох дітей (Марію, Андрія і Павла) та багатьох онуків.

Похорон відбудеться у Вест Пойнті. Усі, кому пощастило провести час з Миколою, отримали щедру дозу його радості, доброти та хлоп’ячої радості до життя.

Share This