Резолюція:

20-ті Збори КУПО подають внесок прийняти роботу комісії по створенню спеціального відзначення «Летом Скоба у світ» для колишніх пластунів, котрі, дотримуючись пластових ідеалів, відмінно виконали завдання чи роботу у своїй діяльності поза Пластом і тим самим прославили організацію та підвищили значення Пласту й обізнаність із ним на крайовому чи світовому рівні. Відзначення «Летом Скоба у світ» додати до Правильників УСП та УПС.

Довідка:

На 19-х Зборах КУПО була прийнята резолюція: «19-ті Збори КУПО доручають ГПБ створити новe відзначення для колишніх пластунів, котрі дотримуючи пластових ідеалів, відмінно виконали завдання чи роботу поза Пластом і тим самим прославили організацію і підвищили значення Пласту та обізнаність з ним на крайовому чи світовому рівні».

Була утворена міжкрайова комісія, до складу якої увійшли:

  • пл.сен. Марта Кандюк-Кузьмович
  • пл.сен. Леся Федоренко
  • пл.сен. Софійка Качор
  • пл.сен. Рома Зубенко
  • пл.сен. Сергій Юзик
  • ст.пл. Наталя Зелінка

У 2017 Марта Кандюк-Кузьмович надіслала листа до всіх членів комісії з проханням надати пропозиції щодо цього відзначення. Особливо цікавила думка внескодавця резолюції – КПС Америки, але отримали лише побажання без конкретних пропозицій. У березні 2019 року на сходинах ГПБ у Львові було створено вимоги до відзначення (беручи до уваги, що 5 членів комісії є членами ГПБ).  Проект відзначки виготовив пл.сен. Сергій Юзик і представив на сходинах. У червні члени комісії мали жваву дискусію щодо назви відзначення і 27-червня, 2019 завершили свою роботу голосуванням.  

ОПИС І ПРОЕКТ ВІДЗНАЧЕННЯ

Нaзва відзначення: «ЛЕТОМ СКОБА У СВІТ»

ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ ВІДЗНАЧЕННЯ

Спеціальне відзначення для колишніх пластунів, котрі, дотримуючись пластових ідеалів, відмінно виконали завдання чи роботу у своїй діяльності поза Пластом і тим самим прославили організацію та підвищили значення Пласту й обізнаність із ним на крайовому чи світовому рівні.

(1)Відзначення надається колишнім пластунам, котрі через професійні чи громадські обов’язки не є активними членами Пласту.  

(2)Відзначення надається дорослим особам віком від 21 року, котрі були заприсяжені у Пласті

(3)Подання на відзначення готує Крайова Пластова Старшина і передає до ГПБ на руки Голови ГПБ. У поданні вказуються роки пластування, дата пластової присяги і всі докази, що стосуються тих вимог. Також долучаєтьсябіографія претендента.

(4)Голова ГПБ представляє внесок КПСтаршини на сходинах Пленуму ГПБ і переводить голосування.  Рішення повинно набрати більше 2/3 голосів членами пленуму ГПБ (відповідно до Правильника Внутрішньої Дії ГПБ)

(5)Відзначення і грамоту надає Голова ГПБ.

(6)Через відсутність окремого документа чи Напрямних для надання відзначення колишнім пластунам рекомендуємо це додати до Правильників УСП і УПС.

ОПИС ВІДЗНАКИ СПЕЦІАЛЬНОГО ВІДЗНАЧЕННЯ ДЛЯ КОЛИШНІХ ПЛАСТУНІВ:

(проект відзнаки виготовив пл.сен. Сергій Юзик, СМ)

Відзнака спеціального відзначення для колишніх пластунів виконана зі сріблястого металу у формі медалі круглої форми діаметром 32 мм. Усізображення на відзнаці рельєфні, написи втиснуті, покриті емаллю.
Поглиблення букв написів — 0,75 мм. Лицьова сторона відзнаки облямована бортом шириною 0,75 мм і висотою 0,25 мм. За допомогою вушка і кільцявідзнака кріпиться до шовкової муарової стрічки гранатового кольору з двома подовжніми срібними смужками по краях. Ширина стрічки — 36 мм, ширина смужок по 2 мм. На звороті стрічки угорі міститься металева шпилька сріблястого кольору для кріплення відзнаки на одяг.

На лицьовій стороні (аверсі) відзнаки зображено орла-скоба, який летить (широко розпростерши крила, кінці яких виходять за межі круга) на тліпроменів сонця, що сходить, та лаврового вінка. Над скобом угорі – рельєфне зобаження пластової лілеї з тризубом. Лаврові гілки злучені внизу у вінок стрічкою, на якій написано пластове гасло “СКОБ!”

На зворотній стороні (реверсі) відзнаки міститься зображення пластової лілеї з тризубом та строфа з Пластового Обіту, у якій Засновник Пласту д-р О.Тисовський у поетичній формі вклав ціль діяльності Пластової організації та кожного пластуна:

“А летом крил скоба під хмари полину

І бистро розгляну всю землю мою,

Промірю тернисті шляхи України,

До щастя Вітчизну мою поведу”

 

Share This