З нагоди 100-ліття Пласту побачило світ поважне видання – Альманах. Рішення про створення цієї книги прийнято під час 17 Зборів Конференції Українських Пластових Організацій, які проходили на початку листопада 2009 року в Торонто.

Редакційну комісію очолила пл. сен. Ярослава Рубель з Нью-Йорка, а головним редактором став пл. сен. Юрій Леськів.  Альманах видрукувано у повноколірному варіанті, на дуже якісному крейдяному папері, частково у твердій та у м’якій обкладинках. Багато попрацювала львів’янка Ольга Свідзинська як літературний редактор. Текст книги – на основі Правописного словника за редакцією Г.Голоскевича, і це тому, що значну частину тиражу альманаху поширено в українській громаді країн діаспори на трьох континентах. На даний час згаданий правопис там використовується більше.

Добряче попрацювали секретар редакційної комісії Богданна Блаженко-Титла (теж зі США), Тарас Зень з Івано-Франківська і Олена Зень з Києва, які стали авторами гарного мистецького оформлення книги, львів’янин В’ячеслав Стебницький як консультант і помічник у пошуку світлин. Текстовий і фотоматеріал надали Начальний Пластун д-р Любомир Романків, члени Головного і крайових проводів Пласту різних каденцій зі США, Канади, Австралії, Аргентини, Німеччини, Англії, Польщі та Словаччини, члени куренів, які активно працюють в Україні та за кордоном, приятелі Пласту, науковці.  У 2009 р. в Канаді йшлося про порівняно невелике за обсягом видання, а в кінцевому варіанті вийшло 888-сторінкове. Коли ж редакційна комісія, а також Головна Пластова Булава переглянули закінчений варіант книжки – зробили висновок, що видавати потрібно саме у такому вигляді, без скорочень, бо розділи є взаємодоповнюючими і творять повноцінну розповідь про історію організації.

Вперше, у 2012 році, альманах презентовано учасникам міжнародної історичної наукової конференції, яка відбулася у Львові в рамках ЮМПЗ, у конференц-залі Українського Католицького Університету у переддень річниці Незалежності України. Рівень організації цього заходу та доповідачі були дуже поважними – проф. Орест Субтельний, академік Ігор Юхновський, проф. Богдан Гаврилишин, провідний діяч у галузі церковної історії, єпископ Борис Ґудзяк… Під час презентації альманах у дарунок отримав кожен з них.

Наступну презентацію у жовтні 2012 р. провели в Нью-Йорку голова та члени редакційної комісії зі США. Там теж звучали схвальні відгуки. Видрукувано рецензію у найстаршій газеті діаспори на американському континенті “Свободі”.  У Києві перша презентація Альманаху відбулася 10 листопада 2012 року, під час всеукраїнської науково-практичної конференції «100 років українського скаутингу: історія та перспективи розвитку». Презентував книгу її головний редактор пл. сен. Ю. Леськів.

В Альманаху йдеться про передумови виникнення, період зародження та столітню діяльність на Батьківщині і за її межами Пласту. Зібрані у виданні статті і публікації, насичені багатим фактичним матеріалом, дозволяють відчути дух пластового середовища і глибше збагнути суть пластових ідей.  Тут можна відшукати детальну інформацію про діяльність Пласту в Україні та у різних країнах світу, про усі курені УСП-УПС, Збори КУПО, Ювілейні пластові зустрічі, таборування та інші виховні заходи… У книзі вперше описано історію стосунків Пласту і WOSM та кроки, здійснювані членами організації на шляху до вступу у міжнародну скаутську організацію.

На момент відзначення 100-ліття Пласту Альманах став першою книгою з історії організації, в якій у повному обсязі подано розповідь про найважливіші напрямки пластової діяльності.

Книга є цікавою як для істориків та педагогів, так і для студентського та загалом молодіжного середовища. Розрахована на широке коло читачів.

Кошт Aльманаху: $100 (ам.) в твердій обкладинці (другий наклад) плюс кошт пересилки, або $50 (ам.) в м’якій обкладинці плюс кошт пересилки. Для пластунів на Україні, кошт альманаху в м’якій обкладинці: $40 (ам.) плюс кошт пересилки.

Обіжник Альманаху

Замовлення Альманаху:

США (м’яка обкладинка)

Plast, KPS-USA,
700 Cedar Road,
Jenkintown, PA 19046
kpskramnytsia@gmail.com

КАНАДА (м’яка обкладинка)

Plast KPS of Canada,
516 The Kingsway,
Toronto, ON M9A 3W6

ІНШІ КРАЇ (м’яка обкладинка) ТА УСІ КРАЇ (тверда обкладинка)

 

  

Альманахи можна придбати у пластових крамницях в Україні та США

Share This