Є серед пластової тусовки такий гештальт, що колись Президентом України стане вихованець організації. Вірний Богу і Україні, який красти не буде і так далі. Як в усіх порядних, розвинутих країнах. От в США, з Кенеді починаючи – всі були скаутами (окрім Трампа)

Насправді, в нашій історії вже двоє вихованців Пласту ставали Президентами української держави. Правда в екзилі… Загальновідомим є факт про пластуна Миколу Плав’юка – останнього президента УНР в екзилі, який займав цей пост у 1989-1992 роках і передав свої реґалії (буквально) першому президенту відновленої держави – Л.Кравчуку.

Однак, виявляється (знайшов недавно в архіві), що президент УНР у 1967-1989 роках, теж виховувався в Пласті. Мова йде про сина першого президента УНР в екзилі Андрія Лівицього.

Його син Микола, народжений у Жмеринці (Вінницька область, якби хто питав де то) – продовжив батькову справу. Непотизм чистої води)) Але факт залишається фактом – вже двоє пластунів були українським президентами. Цікаво, хто і коли стане третім?) СКОБ!
Share This