Нова Вмілість – “Знавець Народного Календаря”

Подаємо до відома вимоги, які затвердила КПС України. Усі краї мають право адаптувати вмілість та вимоги (і примінити) до своїх потреб.

Знавець Народного Календаря І
1. Вміє пояснити народознавчі терміни: «традиція», «звичай», «обряд».
2. Назве основні свята з якими пов’язаний початок і завершення кожного циклу (зимового, весняного, літнього, осіннього) народного календаря.
3. Розкаже (покаже фото та ін.) у гуртку, яких звичаїв та обрядів дотримується його/її сім’я в часі Різдвяних свят.
4. Вивчить з гуртком гаївку або великодню гру із регіону з якого походить. Якщо гаївки не характерні для регіону, з якого походить, то дізнатися з допомогою літератури, архівних записів вивчить гаївку іншого регіону України.
5. Проведе у гуртку майстерку із виготовлення 1 виробу, який пов’язаний із будь-яким із циклів народного календаря (до прикладу, різдвяний павук, різдвяна зірка, писанка, вінок, можливий також твій варіант).

Знавець Народного Календаря ІІ
1. Проведе гутірку для гуртка чи куреня про «Витоки та формування народного календаря».
2. Зорганізує в гуртку або курені різдвяні колядування.
3. Напише допис на сайт Етнографічної спеціалізації про Великодні свята у своєму регіоні.
4. Разом із гуртком чи куренем візьме участь в одному із запропонованих календарних святкувань: андріївські вечорниці, водіння Кози і Маланки, купальське святкування, можливий також твій варіант.

Знавець Народного Календаря ІІІ
1. Проведе гутірку для юнацтва станиці про «Народний календар українців».
2. Збере етнографічний матеріал у селі, з якого походить бабуся або дідусь (або самостійно обере село) про різдвяно-новорічний цикл народного календаря. Для достовірності матеріалу опитає 3 місцеві респонденти, за попередньо укладеною програмою-запитальником.
3. На основі зібраного матеріалу напише допис на сайт Етнографічної спеціалізації.

Share This