Світлина від Юрія Юзича.

1. Вперше здійснена колосальна інвестиція в Пласт з боку влади, про яку мріяв ще Дрот (біля 60 000 000 грн). Хто, не в курсі, ця інвестиція приблизно рівна тій, яку діаспора за всі останні майже 30-ть років інвестувала в Пласт в Україні. Або інший варіант – це 60 кампаній на Спільнокошті по збору 1 млн.

2. Вперше за кошти трьох рівнів громад (міста, області, держбюджет) побудовано пластовий центр. І це без жодного листа прохання – все через взаємну згоду і порозуміння (як учив Богдан Дмитрович)

3. Вперше глава держави Україна відвідав з офіційним візитом пластовий захід (UPD: …з масовою участю пластунів”; був ще проект “Почесна варта Говерлі” з Ющенком). Одна людина з-боку резонно запитувала: “Як вам вдалось витягнути Президента на ваш захід?”

4. Вперше президент України запалив пластову ватру (важливо тепер щоб там ніхто сміття не кидав і шанувати треба ватру, як харцери це робять). Іскри і вуглинки цієї ватри, упевнений, десятки років живитимуть пластовий рух в Україні та світі.

5. Вперше Президент України став членом Пластприяту (див. фотодоказ). Ця традиція є типовою для розвинутих країн, де перші особи держави є водночас офіційними опікунами скаутингу в своїх країнах.

6. Вперше пішло реальне визнання Пласту по вертикалі влади. Виділені ОДА автобуси для делегацій, треба розглядати не лише як технічну допомогу, а закріплювати саме думку про державне визнання організації. Тепер можна не лише на словах, але й конкретними ілюстраціями з реалій України демонструвати чиновникам, як мають виглядати пластові центри (про це, зокрема, сказав і Президент у своєму виступі; типу хто не знає як, їдьте на київщину)

7. Вперше ми отримали можливість (і надовго) дуже якісно і яскраво демонструвати представникам WOSM чим є насправді Пласт в Україні. Дотепер споківці возили делегації із Женеви у свій підїзд 5-поверховий на шулявці і видавали це все за центр скаутингу в країні. Це ж саме стосується різних громадських організацій в Україні, особливо молодіжних.

8. Вперше в столиці України відбувся пластовий захід з участю понад 1000 осіб і максимально широкими представництвом з областей (ще в 20-х в пластовому виданні зустрічав приблизно таку мрію; там правда ще була мова про кораблі пластові…). Символічно, що це відбулось у свято Покрови.

9. Вперше ми отримали реальний інструмент розвитку Пласту в Київській області. Навіть цілий штаб. Адже київська облрада не спроста фінансуватиме по 5-6 мільйонів в рік цей центр (ці гроші вже виділено на наступні два роки; а готується ще окремо обласна програма розвитку платового рху в області, яка включатиме і будівництво “зелених” домівок/чок в області). В центрі буде реально офіс київської округи, як відповідний відділ.

10. Вперше ми отримали можливість дуже динамічно розвивати реально всеукраїнську організацію (не лише “галицьку” чи “західноукраїнську”). Тепер вишколи для представників сходу, півдня і центру країни стануть такими ж доступними, як раніше це було переважно лише для заходу. Логістично центр розміщений в самісінькому центрі України і це реально наш Новий Сокіл та Остодір разом узяті.

Share This