Пташата, де ви є? Почали гукати впорядниці пташат, коли в Україні оголосили карантин. Бо ж малята не звикли сидіти лише у гніздечках. Як тепер бути сходинам і чи бути взагалі? Як підтримати дух молодих гніздечок? Як допомогти батькам відчувати себе в пластовій родині, навіть під час заборони проведення збірок?

Однак, саме впродовж карантину Пташата з Європи стали ближчими одне до одного. І це велике досягнення сталося задяки онлайн-грі «Вірус Позитиву». Гра починалася з України 15 березня. Три перших дні українські впорядниці випробовували механізми Гри. Згодом приєдналися пташата з Любліна, Берліна, Лондона. Звісно ж, ми створили закриту групу, оскільки тут батьки діли лилися фото і відео зі своїми дітками, і ми дуже ощадно ставимося до приватності цих одкровень. Ідею, аби кожен учасник чи учасниця групи, за бажання, могли поширювати свої фото\відео із вказівником #вірусПозитивуПташат, аби поділитися цікавими ідеями та ширити пластові пташачі цінності назовні, підтримало декілька сімей. А деякі дитячі дошкільні заклади взяли натхнення з Гри, розвиваючи свої напрямки роботи із дітьми.

А тоді…

Щовечора о 20:30 котресь пташа загадувало загадку чи ділилося власним цікавим досвідом. А тоді запрошувало «поділитися чимось цікавим» своїх друзів, чиє ім’я починається на літеру «…». Літеру ми дублювали у закріпленому повідомленні на сторінці Гри. Також вказували «термін дії». Для прикладу, #вірусПозитивуПташатЯ – 2 квітня, де 2 квітня – це день виконання і викладення відео.

До вечора наступного дня пташатка, чиє ім’я починається на літеру «Я», виконували різноманітні завдання, а на вечір викладали відео (не довше за 1 хв.) чи 3-5 фото на сторінку Гри у ФБ.

Завдання не призначали. Ми попросили батьків скласти разом з дітьми ПЛАН СПРАВ (видів діяльності). Звідти вони й брали свої заняття. Також ми рекомендували говорити з пташатками при обранні справи про доречність, пріоритетність, важливість зміни типів діяльності, ужепотрібність і віддалену користь тощо. І, звісно, просили продумайте стікери\відзначки\нагороди (це може бути просто словесна похвала, але якась особлива і до теми чи милий смачний «цьом»). «Якщо ви спільно візуалізуєте ваш План, – запропонували ми у Правилах Гри, – це буде лише плюсом, туди можна клеїти різні відзначки, можна позначати галочками стан виконання, ставити особливі відмітки. Нехай він висить\стоїть на визначеному місці.»

«Важливо було, аби родини розуміли, що участь у грі добровільна. «Ви можете сьогодні пропустити виконання завдання, – казали модератори, – але надолужити це в інший день. Це не змагання, а весела, цікава, пізнавальна гра.»

Для того, аби родини не чулися змушеними, то було запропоновано можливість взяти участь у той день, коли пташатко на це має настрій. Тоді малеча у день літери «Г» обирала для себе «індіанське ім’я», для прикладу, Гострозубий Тигр замість звичного Іванка. Будь-ласка, пам’ятайте, що не відео чи фото є завданням, а задоволення від спільного заняття.

Всього у Грі взяло участь 450 активних родин. Написано понад 1000 постів. Одержано майже 7500 вподобайок. Під час пасхальних світкувань у нас з’явилися вказівники #писанкаПташатка і #гаївкиПташат. Впродовж цілої гри курсувала мінігра #загадкаПташатка. І звісно, відбувалися сходини у багатьох гніздечках. Пташатка досі заражають одне одного «ВірусомПозитиву», розповідаючи в групі про свої досягнення.

Інформація: координатор акції Ольга Кальбус

Share This