Відзначення Листопадового Зриву у Відні, 2020
1 листопада 2020 р. відслужили поминальну літургію на Віденському центральному кладовищі за усіх загинулих в Першій та Другій Світовій Війнах. Молитовно згадали і загинулих на Майдані та на війні на Донбасі. Через заборону зборів було нас мало, проте молитва піднеслася до Господа!
Віденське центральне кладовище за кількістю похованих є найбільшим у Європі. Тут знайшли вічний упокій понад 3.000.000 померлих. Земля примирила непримеренних ворогів.
Тут спочивають Українські Січові Стрільці, за них ми молилися біля спільного меморіалу всім воїнам Першої Світової. У складі Австрійської армії тоді були і січові стрільці…
Після панахиди було покладено Лавровий Вінок Слави до дружини президента Західно-Української Народної Республіки Др. Євгена Петрушевича – Леокадії Петрушевич та запалено Вічний Вогонь Слави та помолились на могилі безпосереднього учасника Листопадового зриву, поручника УГА Василя Черського.
Цю могилу, завдяки фінансовій допомозі Міністерство оборони України та Військового Аташату Ukrainische Botschaft in Österreich та Пану Андрію Ткачуку, у рамках пластового проекту ВРЯТУЙ МОГИЛУ ГЕРОЯ було врятовано від ліквідації (відремонтовано та повернено на баланс адміністрації цвинтаря). Також запалено Свічку пам’яті та помолились на могилі пластунки Галі Мороз, патронеси куреня УПЮ ч. 60, а також на могилі військового капелана УГА, рятівника Філії Національного Музею у Відні ім. митрополита Андрея Шептицького – архіву ЗУНР, студента Українського Таємного Університету у Львові – о. Теофіла Горникевича.
У Зальцбурзі стараннями постійного добродія Проекту Врятуй Могилу Героя Ivan Machynskyi
було запалено свічку пам’яті та слави на могилах Миколи Сушка та хорунжого УГА, фінансового консультанта архієпархіяльного фонду Львівської метрополії часів митрополита Андрея Шептицького, Маркіяна Кисілевського.
У Лінці, Ukrainische Gemeinde Linz/Українська громада м.Лінц (Верхня Австрія) відвідали дві могили – першого душпастиря Українців Австрії, секретаря митрополичої канцелярії при митрополиті Андрею Шептицькому, о. Омеляна Стасюка, та слобожанця, лицаря Золотого хреста бойової заслуги 1 ступеня армії УПА Павла Ющенка.
Джерело: Пласт Австрія, Тарас Шагала