Вибори Начального Пластуна 2018 р.

На цій сторінці ви можете дізнатись, як відбувається процес виборів Начального Пластуна у 2018 році, а також ознайомитись з хронологією подій і офіційними рішеннями Виборчої Комісії Начального Пластуна та Головного Проводу Пласту стосовно цих виборів.

____________________________________________________________________

1-го грудня 2018 р.

Дорогі Подруги і Друзі,

Виборча комісія Начального Пластуна подає до вашого відома, що 30-го листопада дістала від кандидата на пост Начального Пластуна — пл. сен. Юрія Мончака, V, лист з проханням відкликати свою кандидатуру.

З цієї причини запланований на сьогодні початок голосування не відбудеться, а Виборча комісія буде звітувати до ГПРади про виконану працю.

Виборча Комісія складає щиру подяку всім пластунам, котрі допомогли у виборчому процесі, особливо проводам Пласту в кожній країні, що опрацювалі та подали листи дійсних членів, а ГПБ та ГПР за співпрацю та підпертя.

СКОБ !

 Пл. сен. Степан Липинський                       Пл. сен. Олена Цоба

     Голова ВКНП                                              Cекретар ВКНП

____________________________________________________________________

15-го листопада 2018 р.

Дорогі Подруги і Друзі !

Номінаційний процес вибору Начального Пластуна є завершений і тепер переходимо до голосування.

Виборча Комісія формально дістала представлення на одного кандидата, котре було затверджене на сходинах 3-го листопада 2018 року. Кандидат на пост Начального Пластуна — пл. сен. Юрко Мончак, V. Його життєпис можна прочитати тут.

Так як Вам відомо, Грамота Начального Пластуна постановила, що голосування на пост Начального Пластуна відбувається електронно. Щоб це могти сповнити, комісія уживатиме систему, яка 1-го грудня 2018 року о 12:00 годині (пополудні за Київським часом) надішле кожному дійсному членові Пласту на його електронну адресу логін (voter ID) та пароль (voter Key), щоб він мав змогу здійснити голосування зі свого комп’ютера або мобільного телефону, який має доступ до інтернету. Дійсні члени, які не мають електронної адреси, дістануть цю інформацію через пошту. Голоси будуть прийматися до 20-го грудня 2018 року до 12:00 годині (пополудні за Київським часом).

Просимо Вас перевірити свої електронні скриньки та в крайньому випадку, якщо Ви не отримали листа з  цією інформацією, просимо оглянути теж теку “спам” або просто звернутися до комісії.

Дуже важливо, щоб Ви розуміли вартість кожного голосу. Грамота Начального Пластуна описує в точці 5Г, що вибори вважаються легітимними, якщо в голосуванні взяли участь 50% +1 всіх дійсних членів з правом голосу. В нашій організації є 3542 дійсних членів, себто потрібно, щоб принаймні 1772 членів проголосували для того, щоб вибори були легітимними. Коли вже вибори будуть визнані легітимними, тоді треба числити, чи кандидат здобув просту більшість голосів згідно з точкою 5Ґ.

Якщо у Вас виникне будь-який сумнів або запит, прошу звернутися до vknp@plast.org або до +1 (413) 327-4290

СКОБ !

 Пл. сен. Степан Липинський                       Пл. сен. Олена Цоба

     Голова ВКНП                                              Cекретар ВКНП

_______________________________________________________________

Кандидат на пост Ночального Пластуна

пл. сен. Юрко Мончак, V

Народжений в Монтреалі 31 жовтня 1960 р.
По завершенні середньої школи друг Юрій закінчив бакалаврат з мікробіології в Макгільському університеті (1979-1982), маґістерку з мікробіології в Монтреальському університеті (1982-1985), докторат там само (1985-1990), ступінь постдокторату у Вашинґтоні (1990-1992).
Зараз д-р Юрій Мончак — директор лабораторії молекулярної діягностики, професор медичного факультету Макгільського та Монтреальського універститетів.
В Пласті від новацтва (1968 р. в Монтреалі), де згодом перейшов до 1-ого Куреня УПЮ ім. митр. Андрея Шептицького і зложив Пластову Присягу в листопаді 1973 р. Був активним членом гутрка і куреня, здобув всі юнацькі проби та отримав 4-те, 3-тє і 2-ге відзначення УПЮ.
Перейшов до УСП у вересні 1979 р. і став членом куреня УСП «Вовкулаки» у вересні 1984 р. Отримав 1-ше відзначення УСП — орден св. Юрія в бронзі в лютому 1986 р. Перейшов до УПС у вересні 1996 р. Отримав 2-ге відзначення УПС — орден св. Юрія в сріблі в червні 2014 р.
У різні роки друг Юрій був виховником, братчиком, гніздовим і зв’язковим в Монтреалі, здобув другий ступінь Кадри виховників УПЮ і УПН. Успішно відбув вишкільний табір «Золота Булава», комендантом якого став пізніше (у 2007 р.), а також «Лісову Школу», якої надалі неодноразово був бунчужним і комендантом.
Наприкінці 1980-х років при ГПБ  виконував діловодство заступника головної булавної УСП, згодом, на початку 90-х був заступником головного булавного УПЮ, відтак головним булавним УПЮ.

 

Чому пл. сен. Юрко Мончак годишся стати кандидатом на пост Начального Пластуна?
Як і що можеш зробити для покращення дії, одности Пласту в світі, надати відповідний тон організації Пласт і як представляти Пласт перед українським і чужинецьким громадянством, спілкуватися з іншими скавтовими організаціями світу і т. д.

Пласт — це одна з небагатьох громадських організацій з надзвичайно позитивною програмою для виховання корисних і добрих людей. Пластова методика бере під увагу природні явища поведінки людей і спрямовує цю стихію та енергію в позитивний розвиток. Поняття чесности, правдомовства, пошани до ближнього та довкілля, як також і любов до краси і світу та безкоштовної добровільної праці є підставовими
цінностями кожної доброї людини. Ці чесноти окреслені дуже чітко у пластовому Законі і присязі. На мою думку, пластова програма є надзвичайно актуальною та потрібною в сучаснім світі, бо молода людина в нинішній час є бомбардована усякими пропозиціями, які далеко не завжди є позитивними. Пластовий світогляд ставить опір нездоровим пропозиціям і пропонує альтернативний шлях зростання в дусі здорових чеснот. Вважаю, що міжнародний характер Пласту дозволяє пластунам вийти поза вузькі рамці свого особистого простору, і поширити обрій на інші краї, звичаї, та ментальности. Так, як окремі станиці Пласту в даному краю мають допомогу і опертя від інших станиць, так само і краєві організації повинні розвивати зв’язки з з іншими краями.

Ґлобалізація нам тепер дозволяє відносно легко пізнавати і брати участь у пластових діях в різних краях. Спільний світогляд пластунів дозволяє нам знаходити однодумців по цілому світі і плекати широку дружбу. Такі близькі стосунки також і улегшують нам ламати некорисні стереотипи та фальшиві вражіння. Працюючи як одна спільна організація в багатьох країнах збагачує нас культурно і особисто, і робить нас сильнішою. Посилення співпраці між краями може мати вигляд участи пластунів в різних таборах, мандрівках, вишколах, імпрезах і з’їздах поза своїм краєм, щоби не відчужуватися і не замикатися в своїм власнім світі. Рівно ж потрібно розвивати міжнародну взаємодопомогу, бо кожний край має свій досвід, свої сили і недотягнення. Черпаючи досвід та позитиви від кожного краю, міжнародний Пласт буде зростати і ставати сильнішим.

Участь Пласту в міжнародній скавтовій організації також є важливим для розвитку Пласту, як також і для розвитку світового скавтінґу. Український Пласт задержав деякі цінності, які частинно затратилися в скавтінґу, або які витворилися в Пласті через специфічні історичні, культурні чи географічні обставини. В таких випадках Пласт може скріпити ці цінності і передати їх іншим організаціям. Виховна методика Пласту також має свої унікальні сильні характеристики, якими може поділитися з іншими організаціями. Одночасно, Пласт повинен надалі розвивати свою унікальність та ідентичність, щоби не розводнити чи навіть затратити свій власний характер в ґлобальному морі. Я переконаний, що Пласт має надзвичайно сильні принципи та методику, які можуть бути прикладом для інших скавтових організацій.

Начальний Пластун має відзеркалювати цей пластовий світогляд і бути його втіленням. Якщо товариство, яке мене запропонувало на пост Начального Пластуна вважає, що я маю відповідні прикмети, то лише з цієї причина я погодився на їхню пропозицію. Пластовий світогляд і Закон для мене є дороговказом, і я постараюся якнайкраще представляти цей ідеал посеред пластової та міжнародної скавтової спільноти.

____________________________________________________________________

14-го вересня 2018 р.

Дорогі Подруги і Друзі !

Виборча Комісія Начального Пластуна подає до відома, що реченець представити кандидатів до Начального Пластуна продовжено до 31-го жовтня 2018 р.
Рівночасно одержали від різних проводів країн актуалізовані листи дійсних членів, тому подаємо до диспозиції тим пластунам які не одержали попередні комунікації – зв’язки до повідомлення #1 та повідомлення #2.
Якщо виникне будь-який сумнів або запит, прошу звернутися до vknp@plast.org або до +1 (413) 327-4290.

СКОБ !

Пл. сен. Степан Липинський                                   Пл. сен. Олена Цоба
Голова ВКНП                                                 Cекретар ВКНП

____________________________________________________________________

11-го липня 2018 р.

Дорогі Подруги і Друзі !

Процес до обрання нового Начального Пластуна є в курсі, а тому пригадуємо, що 30 серпня є реченець, щоб представити кандидатів. В останних тижнях ми отримали нові запити, які думаємо є поважними, щоб поділитися з Вами.

1. Чому я не отримав формальне спілкування?
Виборча Комісія використовує список дійсних членів, який є представлений Крайовим Проводом вашої країни. Якщо ви не одержали інформацію на вашу е-пошту, прошу звернутися до КПС вашої країни, щоб вони вас додали до списку.

2. Коли є останний день для кожної КПC, щоб подати оновлений список дійсних членів?
15 серпня 2018 року.

3. Хто може бути кандидатом на пост Начального Пластуна?
Відповідно до Грамоти Начального Пластуна, Начальним Пластуном може стати той, хто:

 • a) є заприсяженим членом Пласту з юнацтва;
 • б)  своїм життям і діяльністю дав доказ глибокого розуміння пластової ідеї, пластової дії та міцного прив’язання до Пласту;
 • в)  має довіру і пошану серед загалу пластунів та українського суспільства.

4. Яку інформацію потрібно заповнити?
Кандидати можуть бути представлені другими пластунами та є зобов’язані подати певну інформацію про себе у анкеті.

5. Як збирати підписи до підтримання кандидатури?
Написано або електронним шляхом відповідно до наступного формату. Збирання підписів є відповідальністю представників кандидата.

6. Котру підтримку потребує кандидат на Начального Пластуна?
Кандидатура на пост Начального Пластуна потребує підтримки (підписів): 3% всіх, хто має право голосу — себто 108 підписів — (згідно з останнім звітуванням, яке передають краї на початку процесу виборів Начального Пластуна), із мінімум трьох країн (членів) КУПО. Кожна особа, яка має право голосу, може підтримувати більше ніж одного кандидата. Список тих, хто підтримує кандидатуру, є відкритим.

Якщо виникне будь який сумнів або запит, прошу звернутися до vknp@plast.org або до +1 (413) 327-4290.

СКОБ !
Пл. сен. Степан Липинський                                   Пл. сен. Олена Цоба
Голова ВКНП                                                      Cекретар ВКНП

____________________________________________________________________

02. 06. 2018 р.

Як відбуватиметься процес виборів Начального Пластуна

(timeline)

 

Детальну інформацію про роботу Виборчої Комісії та сам процес виборів Начального Пластуна можна дізнатися з презентації, або завантажити файл на свій комп’ютер:
____________________________________________________________________

01. 06. 2018 р.

1 червня 2018 р.
Дорогі Подруги і Друзі!
Розпочинається важливий час для нашої пластової родини!
Виборча Комісiя Начального Пластуна була створена та працює в намірі вибору 4-го Начального Пластуна нашої організації. Цей процес дотримується всіх правил установлених у Грамоті Начального Пластуна, яку можна прочитати за цим лінком.
Виборчий процес відбуватиметься таким чином:
 
1. Проголошення відкриття номінації кандидатів
 
Ця номінація кандидатів відбудеться протягом наступних 90 днів, рахуючи від сьогоднішного дня (1 червня 2018 р. – ред.). Кандидати можуть бути представлені другими пластунами та є зобов’язані подати певну інформацію про себе у такій анкеті.
Також вони мають додати листу підписів тих пластунів, які підтримують цю кандидатуру. Грамота вимагає підписів 3% дійсних пластунів (тобто, 108 дійсних пластунів). Проситься документи чітко вислати до vknp@plast.org, файли мають бути у форматі PDF.
 
2. Електронні вибори
 
Після номінаційного процесу Виборча Комісія проаналізує кандидатури та подасть листу кандидатів разом із відповідною інформацією, щоб кожний дійсний член голосував.
Вибір відбудеться тільки в електронні формі, за допомогою комп’ютера або смартфона. Виборча Комісія завчасно подасть логін і пароль, щоб увійти до сторінки.
Пластуни, які не мають доступу до такої технології, отримають традиційною поштою свій логін і пароль та зможуть попросити допомоги іншого пластуна, щоб здійснити голосування. Якби в цім виникла будь- яка трудність, просимо звернутися до нас.
Цей процес триватиме 30 днів.
 
3. Обчислення та затвердження висліду голосування
 
По закінченню голосування Виборча Комісія проаналізує вислід, щоб установити чи вибори будуть вважатися легітимними (у голосуванні взяло участь більше 50% законно прийнятих виборців), а опісля, чи якийсь кандидат отримав просту більшість голосів. Залежно із цього висліду буде проголошено, чи є потреба нового голосування.
 
Якщо виникне будь-який сумнів або запит, просимо звертатися до Виборчої Комісії:
vknp@plast.org або до +1 (413) 327-4290
СКОБ !
Пл. сен. Степан Липинський                                              Пл. сен. Олена Цоба
Голова ВКНП                                                                         Cекретар ВКНП

____________________________________________________________________

01. 03. 2018 р.

В імені комісії я хотів би подякувати всім членам проводу Пласту в світі за підтримку у приготуванні списків дійсних членів.
Сьогодні наша ситуація така:

країна всіx e-пошта без е-пошти
CШA 1287 1084 203
Канада 584 508 76
Аргентина 41 41 0
Велико-Британія 59 37 22
Німеччина 141 138 3
Україна 1127 1127 0
Австралія 286 228 58
Польща 27 27 0
загальна кількість 3552 3190 362

Через кілька днів ми зможемо повідомити про наші наступні кроки.

CКОБ !

пл.сен. Cтепан Липинський,

голова Виборчої комісії Начального Пластуна

____________________________________________________________________

13. 02. 2018 р.

Відповідно до рішення ГПР від 18.12.2017 р. КПСи країв мають до 28-го лютого 2018 р. приготувати і передали до Виборчої комісії Начального Пластуна списки дійсних членів Пласту, котрі мають право голосувати.

Виборча комісія подала стан зголошення дійсних членів Пласту на день 13 лютого 2018 р.

країна всіx e-пошта без е-пошти
CШA 1287 1084 203
Канада 584 508 76
Аргентина 41 41 0
Велика-Британія Під аналізом
Німеччина Нема інформації
Україна Нема інформації
Австраліа Нема інформації
Польща Нема інформації
загальна кількість 1912 1633 279

Реченець подачі списків дійсних членів від країн — 28-го лютого 2018 р.
Якщо якась крайова організація не подасть списків своїх членів, то голосування за нового Начального Пластуна відбудеться без них.

Пластуни, котрі пластують у пластових групах в країнах, де немає Крайових пластових організацій, мають зареєструватися у діловода розвитку Пласту — пл. сен. Ростислава Добоша (airpol@ukr.net).

Якщо Ваш край досі ще не подав списків дійсних членів, прошу звернутися до голови КПС вашого краю і пригадати про це.

 

____________________________________________________________________

05. 01. 2018 р.

Головна Пластова Рада затвердила своїм рішенням від 5 січня 2018 р. склад Виборчої комісії Начального Пластуна.

____________________________________________________________________

18. 12. 2017 р.

Згідно з точкою 3 Грамоти про вибори і пост Начального Пластуна Виборча Комісія Начального Пластуна, покликана Головною Пластовою Радою і призначена п’ятьма Крайовими Пластовими Радами (Арґентина, ЗСА, Канада, Німеччина та Україна) складається з п’яти осіб:
 • пл.сен. Степан Липинський,
 • пл.сен. Дора Горбачевська,
 • пл.сен. Олена Цоба,
 • пл.сен. Оксана Микитчак
 • ст.пл. Сашко Свистун.
Відповідно до точки 6в Грамоти про вибори і пост Начального Пластуна прошу Виборча Комісія має обрати до 31. 12. 2017 р. Голову і Секретаря. Результати вибору Голови і Секретаря Виборчої комісії затверджує ГПР.
ГПБ і КПСи країв мають приготувати і передали списки дійсних членів Пласту, котрі мають право голосувати.
____________________________________________________________________

30.10.2017 р.

 ГРАМОТА ПРО ВИБОРИ І ПОСТ НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА

Начальний Пластун/-ка (далі Начальний Пластун) стоїть на чолі Українського Пласту як уособлення його ідейної та символічної єдности, його безперервної дії і традиції.  Він є ідейним провідником Українського Пласту та його почесним представником.

 1. Права, функції та термін Начального Пластуна

Права та функції Начального Пластуна мають головно почесний і репрезентативний характер згідно з постановами цеї Грамоти.  

До функцій Начального Пластуна належить:

            (a)       впливати і надихати своїм авторитетом на збереження ідейної та устроєвої єдності Українського Пласту і високого ідейного та дійового рівня пластунів;

            (б) брати участь в усіх пластових зборах, з’їздах, конґресах, конференціях чи сходинах з повним правом голосу;

            (в)  іменувати на найвищі пластові ступені та надавати найвищі пластові відзначення, згідно із зобов’язуючими пластовими правильниками;

            (г)  у скрутній ситуації, в разі, коли головний Пластовий провід не може діяти, Начальний Пластун має право прийняти і виконувати постанови, потрібні для добра Українського Пласту та його дії.

            (ґ)  згідно з традицією, Начальний Пластун вибирає собі таку відзнаку і знамено, які йому найкраще підходять. Поява знамена Начального Пластуна на заході означає, що він є присутній.

Начального Пластуна обирається на шість років (тобто через двоє Зборів КУПО) з правом повторного вибору на один термін, але він має право у будь-який момент скласти свої повноваження на руки Головної Пластової Ради.

 

 1. Критерії для кандидатури на пост Начального Пластуна

Начальним Пластуном може стати той, хто:

            (a) є заприсяженим членом Пласту з юнацтва;

            (б)  своїм життям і діяльністю дав доказ глибокого розуміння пластової ідеї, пластової дії та міцного прив’язання до Пласту;

            (в)  має довіру і пошану серед загалу пластунів та українського суспільства.

 

 1. Скликання Виборчої Комісії виборів Начального Пластуна

На заклик ГПР, Головна Пластова Булава звертається до Крайових Пластових Старшин переслати списки дійсних членів Пласту (УСП і УПС),  котрі мають право голосувати, і передає до ГПР. Коли Виборча Комісія Начального Пластуна вже скликана, Головна Пластова Рада передає списки комісії.

Головна Пластова Рада скликає Виборчу Комісію, яка має складатися мінімум із 5 осіб:

            (a)  кожен Крайовий Провід (зглядно КПР-и) призначає по одному представнику до Виборчої Комісії;

            (б) якщо Крайові проводи не подали загалом 5 членів, Головна Пластова Рада доповнює Виборчу Комісію;

            (в)  у випадку парного числа Головна Пластова Рада додає одного члена.

Членами Виборчої Комісії мають право бути дійсні члени Пласту з правом голосу на виборах Начального Пластуна, які не кандидують на пост Начального Пластуна. Вони повинні бути ознайомлені із сучасними електронними засобами голосування. Їх зобов’язуватиме строга пластова таємниця що до перебігу виборів, особливо що до висліду голосування.

 

 1. Номінації на пост Начального Пластуна

(а) Кожен пластун, який має право голосу, може подавати номінації на пост Начального Пластуна, але не сам себе.

(б)  Подання складається з обґрунтовування кандидатури, життєпису, фотографії кандидата та підписами підтримки

(в)  Кандидатура на пост Начального Пластуна потребує підтримки (підписів):

 • 3% всіх, хто має право голосу (згідно з останнім звітуванням, яке передають краї на початку процесу виборів Начального Пластуна)
 • із мінімум трьох країн (членів) КУПО
 • кожна особа, яка має право голосу, може підтримувати більше ніж одного кандидата

(г) список тих, хто підтримує кандидатуру, є відкритим.

 

 1. Голосування

(а)  Начального Пластуна вибирають таємним голосуванням усі повноправні члени УСП та УПС.

(б) Голосування на пост Начального Пластуна відбувається електронно. Відповідальність забезпечити, щоби всі члени краю могли проголосувати, покладається на крайові проводи.

(в) Голосування відбувається, якщо до Виборчої Комісії надійшло подання як мінімум на одну кандидатуру на пост Начального Пластуна.

(г) Вибори вважаються легітимними, якщо в голосуванні взяли участь 50% +1 усіх дійсних членів в правом голосу.

(ґ) Кандидат, котрий отримає просту більшість відданих голосів стає Начальним Пластуном. Коли жоден кандидат не одержує просту більшість голосів, переводиться другий тур голосування поміж двома кандидатами, котрі одержали найбільше голосів у першому турі.

(д) Якщо в другому турі жоден кандидат не одержить просту більшість голосів дійсних членів з правом голосу, то голосування завершується – Начальний Пластун не обраний.

(е)  Одна особа має право проголосувати лише за одного кандидата, або за ніким.

(є)  Кандидат на пост Начального Пластуна має право відкликати свою кандидатуру в будь-який час у процесі номінації і голосування.

 

 1. Рекомендовані реченці

(а) До року завершення каденції Начального Пластуна, або до року перед наступними Зборами КУПО, якщо пост Начального Пластуна є вільний, Головна Пластова Рада проголошує вибори і звертається до Крайових Пластових Рад призначити члена до Виборчої Комісії Начального Пластуна.

(б) До 30 днів з часу звернення Голової Пластової Ради, Крайові Пластові Ради подають  Головній Пластовій Раді по одному членові до Виборчої Комісії.

(в) Після подання, до 30 днів Виборча Комісія обирає голову і секретаря, а ГПР затверджує склад Виборчої Комісії.

(г)  До 30 днів після офіційного затвердження, Виборча Комісії оголошує вибори, пояснює виборчий процес і починає приймати номінації на пост Начального Пластуна.

(ґ) Точно 90 днів після початку прийняття номінацій Виборча Комісія закриває номінаційний етап, подає список кандидатів з біографіями на мережу і проголошує початок електронного голосування.

(д) Голосування відбувається упродовж 30 днів.

(е) Якщо відбувається другий тур, голосування відбувається також упродовж 30 днів після проголошення другого туру.

(є) До 30 днів після закінчення виборів, Виборча Комісія і Головна Пластова Рада спільно проголошують вислід виборів та ім’я новообраного Начального Пластуна

 

 1. Дострокове завершення каденції Начального Пластуна

Начальний Пластун має право скласти свої повноваження до завершення своєї каденції, повідомивши про це Головну Пластову Раду.

У виняткових випадках, коли Начальний Пластун втрачає здібність діяти, або позбувається кваліфікацій, передбачених постановами цеї Грамоти, Головна Пластова Рада і Головна Пластова Булава на спільній нараді, докладно перевіривши всі обставини справи, згідно зі своїм сумлінням і в переконанні, що це потрібно для добра Українського Пласту, більшістю двох третіх відданих голосів можуть ствердити, що пост Начального Пластуна є звільнений.

У випадку, коли пост Начального Пластуна є вільним, його обов’язки виконує голова ГПРади.

Головна Пластова Рада до року перед наступними Зборами КУПО починає процес вибору Начального Пластуна.

 

 1. Заприсяження Начального Пластуна

Заприсяження Начального Пластуна відбувається на найближчих Зборах КУПО.  Начальний Пластун складає на руки Голови Головної Пластової Ради присягу такого змісту:

«Присягаюся своєю честю перед Пластовим товариством, що як Начальний Пластун, робитиму все, що в моїй силі, щоб якнайкраще виконувати мої завдання. Охоронятиму Пластову ідею й Пластовий закон і змагатимусь за силу, єдність, тривалість, високий рівень Українського Пласту та його дії на добро Пласту, Українського Народу і людства. В цьому мені Боже, допоможи».

 

 1. Зміна до Грамоти Начального Пластуна

Цю Грамоту Начального Пластуна і інші зміни до Грамоти котрі будуть потрібні у майбутньому, приймає Пленум ГПР 2/3 більшістю голосів.

____________________________________________________________________

30.10.2017 р.

СТАНОВИЩЕ ГПР
ПРО ГРАМОТУ НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА
від 30 жовтня 2017 р.

Найвищий пластовий авторитет у системі КУПО є Статут. Усе що діється у Пласті не може перечити Статутові КУПО. З’їзд КУПО, котрий відбувається що 3 роки, є найвищий орган Пласту. З’їзд КУПО вирішує усі питання, політику, закони, владу і все інше що відноситься до Пласту. Між З’їздами найвищий авторитет є Головна Пластова Рада (ГПР).
Статут КУПО розділив владу між двома установами: ГПР і Головною Пластовою Булавою (ГПБ). ГПР є наглядний-контрольний орган, а ГПБ виконний орган. А стаття VI, параграф 6 Статуту надає ГПР законодавчі функції, бо інколи є на то потреба між З’їздами. Така потреба якраз зайшла.
19 Збори КУПО прийняли рішення виділити Грамоту про Начального Пластуна (Грамоту НП) зі Статуту КУПО. Але не прийняли рішення про зміни до Грамоти НП. Подали низку рекомендацій про зміни. Збори мали право призначити когось зробити зміни, і це б не противилося Статутові, але цього не зробили. Тому, згідно зі Статутом КУПО, ця роля належить тільки до ГПР. Та з цим питанням ГПР не справилися успішно!
Через брак дії ГПР, ГПБ заповнила порожнечу. ГПБ провела процес зміни до Грамоти НП і подала свою версію до удобрення ГПР. Її проведена робота була зайва, бо ані Статут, ані Збори, не надають її на то авторитету. За проведену її працю не можна винувати ГПБ, бо діяла у добрій волі.
Між Зборами КУПО, без інших розпоряджень Зборів, тільки ГПР має право робити такі зміни.