Перші два тижні серпня на пластовій оселі “Верховина” у Північному Вельсі традиційно відбувається крайовий табір Великої Британії. Пластуни вже багато десятиліть з’їжджаються зі своїх міст у мальовничий куточок поблизу узбережжя Ірландського моря, щоб піддатися чару пластування та зустріти своїх давніх друзів.

Українська делегація на вході Української церкви у Лондоні

Доброю традицією став приїзд виховників та юнацтва з України – цьогоріч допомогала творити табір група з 11 осіб – 3 виховників та 8 юнаків і юначок. Для “Верховини” табір став найчисельнішим за останні роки – загалом 75 пластунів таборували водночас на підтаборах юнацтва та новацтва.

Юнацтво з України поділилося своїми враженнями після надзвичайно насичених трьох тижнів у Сполученому королівстві:

Безцінний досвід, насичена програма, крутезні люди, неймовірні емоції – ось як можна описати ці 3 найкращі тижні мого літа 😍 (Ярина Піхманець, 22 курінь ім. М. Підгірянки)

Я й не уявляв, що табір буде настільки крутим та цікавим. Нові друзі, чудові краєвиди, запальні ватри, море, гори – найкраще, що може бути. Крайовий табір у Великій Британії – це чудовий приклад єдності пластунів у всьому світі (Семен Сидорак, 25 курінь ім. Р. Шухевича)

Іменування пластуном-розвідувачем Семена Сидорака на нульовому меридіані в Гринвічі, Лондон

Неймовірно відчувати, що люди, яких ти до табору не знав, стали справжньою сім’єю для тебе – і навіть тисячі кілометрів не перепона (Настя Бочан, 30 курінь ім. К. Зарицької)

Надзвичайно запам’яталися веломандрівка узбережжям Ірландського моря та день водних спортів – серфінг, каякінг. Також було цікаво спілкуватися з британськими пластунами, наче знайомий з цими людьми вже давно (Євген Панкевич, 3 курінь ім. І. Виговського)

Перед початком гостьової ватри

Мрії здійснюються! ❤️
Це були найкращі 3 тижні у моєму житті. Я щаслива, що змогла таборувати у Північному Вельсі! Ватри, стійки, розходи, мандрівки, вечірні посиденьки в шатрах робили кожну мить на таборі незабутньою. Всі жарти, вислови та й просто теплі слова надовго закарбувалися в моїй пам’яті (Оля Юренц, 44 курінь ім. З. Франко)

Зустріч із Послом України у Великій Британії Наталією Галібаренко в стінах Посольства у Лондоні

Складно було уявити, що буде нагода провести пластове літо не на українській землі. Надзвичайно корисно було зустрітися з українською діаспорою, з перших уст почути про те, як Пласт вплинув на формування особистості українця в їхньому житті (Назарій Матвіїв, 57 курінь ім. В. Сидора-Шелеста)

Українська делегація з другом Анатолієм Тарковським (крайній зліва) поблизу Королівської обсерваторії в Гринвічі

Надзвичайно захоплива різноманітна програма – веломандрівка, нічна мандрівка, морський день, мандрівка до міста-фортеці, а також часті походи до моря, щодня був виїзд за терен табору (Софія Петришин, 30 курінь ім. К. Зарицької)

 

Післятаборові веселощі

Гостинність британських пластунів не має меж – усі два тижні відчуваєш себе на “Верховині” як вдома. Приємна атмосфера перетворює таборування в суцільне задоволення (Назар Магега, 51 курінь ім. Святослава Завойовника)

Висловлюємо неймовірну подяку Пласту у Великій Британії! Для всіх одинадцятьох із нас цей табір став надзвичайним пластовим досвідом і подарував відчуття причетності до чогось великого. Особлива подяка Анатолію Тарковському – людині, яка зробила це все можливим; пластуну, чий внесок у сьогоднішній розвиток Пласту у Великій Британії важко переоцінити. Дякуємо Гані Ткачук, Елі Панків, Яремі Кучинському, Валерії Панчук, Сергію Пелиху, і всім тим, хто творив дружню й гостинну атмосферу від першого й до останнього дня нашого перебування на “Верховині”. До нових зустрічей!