Пластуни станиці Вінніпег взяли участь у відзначенні річниці голодомору-геноциду в Україні 1932-33 рр.
Щорічне відзначення річниці Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 рр., організоване Конгресом Українців Канади – Манітобською провінційною радою (КУК-МПР) відбулося за давньою традицією у мерії Вінніпегу 25 листопада 2017 р. У поминальних заходах взяли участь і пластуни станиці Вінніпег.
19 червня 2003 року Сенат Канади прийняв резолюцію, підготовлену сенатором Райнеллом Андрейчуком, яка закликала уряд Канади визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні та засудити будь-які спроби заперечити чи спотворити цю історичну правду.
27 травня 2008 року Палата громад парламенту Канади прийняла закон, внесений на розгляд членом Парламенту від консервативної партії Джеймсом Безан, що встановлює четверту суботу листопада Днем пам’яті УКРАЇНСЬКОГО ГОЛОДОМОРУ і який визнає голод на Україні 1932-33-х років актом геноциду.
29 травня 2008 року, після підписання генерал-губернатором Канади Мікаель Жан (Michaëlle Jean), цей закон набув чинності.
24 червня 1984 року у Вінніпезі був встановлений Пам’ятник жертвам Голодомору. Монумент височіє біля будинку Міської Ради Вінніпегу. Автором пам‘ятника став відомий канадський скульптор українського походження Роман Коваль, а ініціатором його встановлення виступив Вінніпезький Відділ Комітету Українців Канади. Центральною фігурою монумента є постать матері з дитиною, яка виконана з бронзи. Висота монумента – 4,5 метра. На основі монумента, виконаного з чорного граніту, розміщені три бронзові дошки з текстом українською, англійською та французькою мовами: “Цей пам’ятник побудований до 50-річчя голоду-геноциду в Україні в 1932-33 роках і для увічнення пам’яті більше 7.000.000 невинних жертв навмисно створеного голодомору радянським урядом у Москві. Пам’ятаючи цю велику трагедію, ми переконані, що цей нелюдський вчинок ніколи не піде у забуття, і це небувале страждання ніколи не повториться в історії людства”. На монументі також викарбуваний уривок з твору Тараса Шевченка:
“І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі”.
Пласт – Канада