Вашій увазі огляд основних подій святкування Дня Першої Пластової Присяги, які відбулися протягом минулих вихідних у Львові, Тернополі, Івано-Франківську та Ужгороді:

Львів

Понад півтори тисячі львівських пластунів цими вихідними відсвяткували 106-ліття Пласту. Після традиційного вимаршу центром Львова, пластуни провели урочисті церемоніали, серед яких – складання Пластової Присяги. У другий день святкувань Пласт Львів провів квест для юнацтва.

https://www.facebook.com/100001593808675/videos/1904569139606194/

А ви знали, що до 106-ліття Пласту на щоглі львівської ратуші вивісили прапор Пласту?

Світлина від Пласт - український скаутинг.

Неймовірне відкриття на святкуваннях Дня Першої Пластової Присяги: виявляється, що є курінь і навіть виховники цього куреня, які ще вміють робити правильникові обручики. Здавалось, що умільці виродились остаточно….. А так можете дивитись, що було на ДПППП-2018.

https://www.flickr.com/photos/burlaky/albums/72157693920654671

Святкування на ДПППП-2018 були урочисті, бо Подяку від керівництва міста Львова вручили пл. сен .керівництва Олесю Криськіву, ЧМ, за добрі справи для Пласту і міста. А ще вітали СКОБів і Гетьманську вірлицю і провели інші пластові церемоніали. І про це все дивіться там же.

https://www.flickr.com/photos/burlaky/albums/72157694988267104

День Першої Пластової Присяги 2018 львівського новацтва

14 квітня 2018 року львівські новаки взяли участь у святкуванні 106 річниці від Дня Першої Пластової Присяги. Назбиралось аж 310 новаків і новачок, братчиків і сестричок. Початок дня відбувся за вже звичною схемою – Служба Божа у величному храмі св. Ольги та Єлизавети, вимарш вулицями міста, урочистості на площі перед пам’ятником Івану Франку. Новаки чемно відстояли Богослужіння, енергійно крокували Львовом, на урочистостях деякі новаки склали Заяву Вступу і Новацьку Обіцянку. Також новаків чекала несподіванка на збірці – новачка Юстина Бажанська з рою «Жваві бумбарішки» принесла листа від свого прадіда, друга Кудеяра – Михайла Бажанського, засновника Пласту у Снятині, який закликав пластунів робити добрі справи, а особливо новаків. Тож, друга частина новацького ДППП була присвячена Добрим Ділам.

Добре підкріпившись смачним обідом новаки зі своїми виховниками вирушили на 10 локацій у місті Львові, де творили Добрі діла.

Рої «Ясочки», «Буревісниці», «Переспівниці» та гості з Мукачева рій «Вогняні фенікси» майстрували трояндочки спільно із представниками проекту «Троянди лікують рак», який збирає кошти на онкохворих дітей. Можливо, не у кожного вийшла ідеальна квіточка, але кожен з учасників майстерки вклав частинку своєї доброї волі і подумав про ближніх.

Рої «Чорні хлопці» та «Пірати» відвідали Лабораторію ресайклінгу Zelenew. Новаки мали захоплюючу екскурсію, побачили, як з вторинної сировини роблять нові вироби, як сміття отримує нове життя. Місце дуже цікаве, варто його відвідати з роєм і навіть можна самим допомогти, і, наприклад, посортувати пластикові кришечки.

Новачки з гнізда «Краплинка сонця» з міста Самбір відвідали URBAN бібліотеку і внесли креатив в сортування книг, розставивши їх по кольорах J Новачки були в захваті і пообіцяли наступного разу приїхати з матусею і бабусею.

Рої “Кольорові пацьорки”, «Орден лицарів трилисника», «Срібні лисички» та «Вогняні орли» робили особливе добре діло – прибирали на Личаківському цвинтарі могили пластунів, що відійшли на вічну ватру. Напередодні дня пластової присяги «Кольорові пацьорки» обговорювали, що в день народження пласту було би добре зробити йому подарунок. Після прибирання новачки були переконані – подарунок вийшов суперовим! Адже вони не лише прибрали пам”ятники, але і згадали про тих пластунів, що вже не в цьому світі. І для дітей було важливо зрозуміти, що пластуни це не лише їх друзі і батьки в одностроях, але і люди, що жили 100 років тому, що Пласт має довгу неперервну історію. Думаю, новаки навіть не уявляли, що прибирання могил може бути настільки захоплюючим. Кажуть, що готові продовжити і наступного року J

Для рою “Картаті кептарики” цьогорічне ДППП було особливим, бо це перший такий офіційний захід для маленьких пластунок. Та попри їх юний вік, новачки знають, що пластун любить робити добре діло, то ж вони вирушили в бібліотеку “Левеня”, щоб принести користь рідному місту , а також маленьким читачам бібліотеки, для яких і старались наші пластунки. Вони допомагали бібліотакарям з друкованою продукцією: вирізали закладочки для книг та оздоблювали рекламні листівки, але найбільше їм сподобалось відчути себе в ролі садівників. В результаті садівництва бібліотечний балкон став посміхатись своїм читачам й перехожим міста рожевими пеларгоніями, кольоровими бегоніями й біленькими медунками. Від цього дня львівська бібліотека поповнила свій читацький абонемент 11 новими читачками.

Рої «Жваві бумбарішки», «Зоряні мандрівники», «Синички» та «Пухнасті совенята» прибирали уПарку культури – територію Пригодницького містечка для дітей та загалом парк. Знахідки прибиральників часом були незвичайними і викликали у дітей море емоцій.

Рої «Буревісниці» та «Вогняні жар-птиці» допомагали продавати у центрі Львова «Пластове печиво». З завданням діти впорались на ура – за 1,5 години новачки продали 64 пачки.

«Вершники драконів», «Безстрашні мандрівники», «Лісові білочки» та «Колібрі» допомагали на толоці у парку Івана Павла ІІ (Сихівський ліс). Після довгої зими і снігу, який досить нещодавно зійшов, у парку назбиралось багато роботи для новаків, тож вони зібрали багацько сміття і будуть добре пам’ятати про те, що слід робити зі сміттям у парках.

Рої «Чарівні Гогодзи», «Чарівники ордену фенікса» та «Пташки» відвідали Еко-центр на Кубанській. Спершу новачки познайомилися з мешканцями центру: павичами, єнотами, лисичками, ламами… Діти були вражені від такої кількості різних тваринок. А коли їм дозволили декількох мешканців взяти на руки і погладити, вони були в захваті. Кожен знайшов собі “улюблену” тваринку. Після знайомства новаки приступили до виконання доброго діла. Потрібно було допомогти прибрати схил від опалого листя і гілок. Дівчата з ентузіазмом взялися за роботу і з допомогою грабель, кошиків і звісно власних рук, робота була виконана на відмінно.

Рій “Грайливі лелики” виконував добре діло для воїнів АТО, а саме сортували їжу для них. Новачкам показали і розповіли, як готують для них заготовки на різні страви: всі овочі ріжуть, сушать і складають в мішечки згідно рецепту. Так само чинять і з фруктами. Діти “приготували” для вояків заготовки на борщ. Новачкам дуже сподобалося допомагати іншим. Вони підсумували: “З радістю прийдемо ще!”

Ось так львівські новаки провели особливий день – День першої пластової присяги, і добре зрозуміли, що таке добре діло – не на словах, а на практиці J І можете не сумніватися, навіть маленькі новаки можуть робити великі справи! Сподіваємось, що така акція буде іскоркою, яка розпалить вогонь доброти у новацьких серденьках, і вони будуть палати ним не лише один день на рік, а повсякчас.

Висловлюємо подяку Управлінню молоді та спорту Львівської міської ради за допомогу у проведенні акції.

_______________________________________________

 

Тернопільська округа

 

«Якби Україна мала б півмільйона пластунів, за її майбутнє можна б було не турбуватися»
– Богдан Гаврилишин.

У суботу, 14 квітня, відбулося святкування Дня Першої Пластової Присяги під гаслом «До щастя Вітчизну свою поведу». Саме цього сонячного дня 550 пластунів різного віку приїхали у м. Підгайці, що на Тернопільщині, з м. Шумська, м. Хоросткова, с. Верещаки, м. Бучача, м. Козова, м. Бережани, м. Кременець, м. Збараж, м. Тернопіль, м. Хирів, м. Чернівці, м. Кам’янець-Подільський, м. Львова, м. Стрий. Розпочався захід панахидою на могилах, де поховані пластун сеньйор Володимир Федорчук та його вихованець, юнак Максим Скасків, яку відслужив Єпарх Бучацький, пластун сеньйор преосвященний владика Димитрій Григорак спільно із семінаристами Тернопільської духовної семінарії, священиками пластунами, о. деканом Підгаєцького деканату Василем Майкою та пл. сен о. Миколою Мидляком.

Далі був вимарш пластунів вулицями міста на майдан Незалежності, де і відбулося урочисте пластове відкриття. Священики-пластуни провели молитву та поблагословили всіх учасників заходу. Велика пластова громада поповнилася новими пластунами прихильниками, які отримали новацькі та юнацькі хустки. Визначним цей день став для 24 пластунів, які склали пластову присягу, де присягли на вірність Богові та Україні та пообіцяли дотримуватись пластового закону. За визначну діяльність в організації грамотами та відзначеннями нагороджено активних пластунів. Крім того, пластуна сеньйора Володимира Федорчука посмертно нагородили Бронзовим Хрестом за геройський чин, врятування життя поранених під час революції Гідності 2013-2014 рр., участь в антитерористичній операції на Сході України у 2015 році, а також за спробу врятування життя юнака Максима Скасківа 20 червня 2017 р. на річці Дністер в с. Устя, Монастириського району. Нагороду передали його дружині, пластунці сеньйорці Надії Федорчук – коменданту заходу, станичній ст. Підгайці.

Зі святом пластунів привітали голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, пл. сен. преосвященний владика Димитрій Григорак, голова Підгаєцької райдержадміністрації Алла Колодницька, голова Підгаєцької районної ради Ірина Баран, міський голова Підгайці Тетяна Левкович. За словами Степана Барни, Володимир Федорчук став прикладом самопожертви та відданості ідеалам Пласту: «Сьогодні більше сотні вихованців Пласту є учасниками бойових дій на Сході України та захищають нашу державу від зовнішнього окупанта. Вірю в те, що ми виховаємо не одне покоління пластунів, яке робитиме усе для того, щоб Україна була високоморальною та високо свідомою державою» .

Під час святкування відбувся флешмоб «Пластова гаївка», котру водили довкола церкви всі пластуни спільно з духовенством та владою – загалом понад півтисячі осіб!

https://www.facebook.com/lesya.Fedorenko/videos/2145478125492255/

Після смачного обіду, який приготували поварі шкіл міста та дитячого садочка, для юнацтва та новацтва було огранізовано квест по м. Підгайці. Виконавши завдання, новаки та юнаки повинні були знайти заховані скарби підгаєцьких вельмож. Діти змагалися у фізичній вправності, їзді на велосипеді, орієнтуванні на місцевості, розвивали креативне мислення, творчі здібності, знання українських та пластових пісень. Крім квесту, програма включала різні мистецькі активітети: малювання на склі, різьба по дереву, випалювання по дереву, виготовлення виробів зі шкіри та рогози (майстер-клас провели викладачі Підгаєцької художньої школи Г. М. Романів та О. І Дейнека), виготовлення прикрас в техніці канзаші, ляльки-мотанки аквагрим, писанкарство (традиційна та лемківська писанка, дряпанка), витинанка, малюнок на асфальті, орігамі. Всі бажаючі мали змогу дізнатися історію Пласту на Тернопільщині відвідавши пластове містечку. На пластовій ярмарці можна було придбати вироби ручної роботи та солодощі, які виготовили пластуни з різних міст. Протягом всього дня діяла виставка мистецьких робіт пл. сен. Володимира Федорчука, де присутні могли помилуватися чудовими пейзажами художника та побачити вироби з дерева.

Також цього дня у Підгайцях з’явилася Алея пам’яті пл. сен. Володимира Федорчука, про яку він так мріяв за життя. Деревця на честь світлої пам’яті пластуна сеньйора, кавалера Бронзового та Срібного Вовка Куреню «Сіроманці», який був талановитим виховником та борцем за волю України, членом Куреня «Сіроманці», учасником Майдану та бойових дій на Сході України, висадили представники всіх пластових осередків, які прибули на святкування, члени пластового куреня «Сіроманці», дружина Володимира пл. сен. Надією Федорчук, донька пластунка Ніна Мельник (Федорчук), син Андрій Федорчук, сестра Володимира Алла Шадловська, пл. сен. преосвященний владика Димитрій Григорак, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Підгаєцької РДА Алла Колодницька, голова Підгаєцької районної ради Ірина Баран, голова міста Підгаєць Тетяна Левкович.

Святкування Дня першої пластової присяги завершилося великою пластовою ватрою, де присутні співали пластових пісень. Всі команди отримали грамоти за участь у квесті із пошуку захованих скарбів. Найбільш спритніші та кмітливіші отримали цінні подарунки, які зможуть використати у подальшому пластуванні. Приємно було бачити щасливі та усміхенні обличчя юних пластунів, коли вони поверталися додому. Сподіваємося, що для всіх цей захід був незабутнім, сповнений цікавих вражень та нових знайомств.

Провід заходу щиро дякує за допомогу в проведенні свята Тернопільській обласній держадміністрації, Відділу сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації, постійному партнеру «Агрохолдинг «Мрія», керівництву ТОВ «Сільцівське», а також Підгаєцькій РДА, Підгаєцькій районній та міській радам, відділам освіти молоді та спорту, культури і туризму РДА, РСУДСНС, місцевій поліції, ЦП МСД, а також лісничому Григорію Йопику, приватному підприємцю Оксані Рудій, директору аграрного ліцею Мицьо І. А., інструкторам, які допомогли провести мистецькі активітети та всім хто долучився до організації заходу.

Більше фото знайдете тут: https://www.facebook.com/events/166117480711684/ і тут: https://www.facebook.com/Viktor.Smoliak/media_set?set=a.1294806107289037.1073741941.100002789800803&type=3

Заступник коменданта ДППП пл. сен. Оксана Шамрик, фото ст.пл. Віктора Смоляка

________________________________________________

Івано-Франківськ

14 квітня 2018 р. Божого пластуни Івано-Франківська відсвяткували 106-у річницю з Дня складання першої пластової присяги. Темою заходу були, звісно, пригоди з випробуваннями та халепами. 

Комендантом був 8-ми річний пластун-новак Захар Стецик, з яким трапилася така надзвичайна пригода. В такому юному віці він вже обійняв керівну посаду!

Традиційно пластуни мали вимарш центральною частиною міста до пам’ятника «Пластунам, що не зламали своїх присяг». Нововведеною традицією стало миття пам’ятника пластунами, які матимуть за честь досягнути найвищий ступінь в юнацтві «Скоба» або «Вірлиці».

Опісля урочистих церемоніалів та слів-привітань відбулися ігри та тернові змаги по уладах: програма для пташат (3-5 р.) та новацтва (6-11 р.) – гра «Впіймай пригоду за хвоста» в Парку культури та відпочинку Т. Г. Шевченка; програма для юнацтва (11-18 р.) – тернова гра «От халепа» в центральній частині міста: смуга перешкод, фотографування з квадрокоптера, запалювання вогню, лицарські обладунки, творча ділянка, домедична допомога та багато цікаво. Опісля активних локацій для юнацтва в Grand café кінотеатру «Люм’єр» відбулася інтелектуальна гра, перемогу в якій здобула команда куреня ч. 22 ім. М. Підгірянки.

Особливістю святкування стала нічна ватра «Іти у мандри все мене кортить» в дворі пластової домівки за участі музиканта пл.сен. Андрія Винницького та його друзів.

Організаторами святкування 106-ї річниці в станиці Івано-Франківс є 3-й курінь УСП/УПС «Лісові Чорти» та курінь ч.52 УСП та ч.30 УПС «Блискавки» спільно із Станичною Пластовою Радою.

Вйо до пригод!

__________________________________________________

Ужгород

Пластуни в Ужгороді запросили друзів, які ще не в Пласті, і дали їм трохи можливість відчути себе в пластовій шкурі:)

Фотоальбом можете переглянути тут: https://www.facebook.com/pg/plast.uzhhorod/photos/?tab=album&album_id=2060950807267350

Пластовий портал

Share This