Як ми вже писали раніше, двоє пластунів з Великобританії – Денис Угрин (Ватага Бурлаків) та Оксана Літинська беруть участь у сходженні на найвищу вершину світу – Еверест (Джомолунгма, 8 848 м). Слідкувати за перебігом експедиції ви можете на фейсбук-сторінці “Злізти з Джомолунгми”.

UPD. 24 квітня 2019

Зараз в базовому таборі збираємось на другу ротацію. Вирушаємо в 1:00.

Позавчора спустились із першого табору 6100м де провели приємну ніч із головним болем (як і очікувалося). А вчора на декілька годин сходили в базовий табір Пуморі на 5660м. То перша знимка звідти. Вершина Говерли, ні Джомолунґми на задньому плані.

Отже, про першу ротацію: вийшли в 2:00 вночі, але, на жаль, опинилися позаду іншої великої групи – у льодопаді не так просто когось обігнати, то нам зайняло біля 8-ми годин щоб добратися до першого проміжного табору. Наплечники відносно тяжкі наладовані спорядженням для ночівлі. Після переможної ночі, в 5:00 – назад через льодопад в базовий табір.

Командос:)

Командос:)

 

UPD. 18 квітня 2019

Здоровенькі були!

Минулого тижня ми нарешті дошкандибали до базового табору висоті 5300м і мали декілька днів відпочинку. На першій знимці видно вершечок Джомолунґми справа вгорі і базовий табір зліва внизу. Він розкинувся на ~2км. Краще видно на другій знимці що я зробила біля медичного тенту.

Життя в базовому таборі досить непогане – можна зустріти багато людей. Цього року зареєструвалось більше 350 іноземців на вихід на вершину. Майже третина з них – з Індії.
Ще раз мушу сказати, що без шерп, ця вся афера була би неможливою.

У нас була ще одна Пуджа – буддистська церемонія посвячення екіпи і щасливого повернення з гори. Вівтар збудований шерпами повинен бути зведений за один день і лишень з білого граніту. Спробуйте на висоті 5300 переносити білий граніт… 🤪.
Після 2-х годин молитв із старовинних записів, нам пов’язали на шию гарні шовкові шалі і червоні нитки, ми всі посипали один одного рисом, мазали мукою, що би дожити старості, пили рисову брагу… 😇

Ну і на завершення, трішечки стрипу тілес 😊. Ми тренувались у нижній частині льдопаду як безпечно і швидко проходити драбини. Їх більше 20-ти на самому маршруті під різними кутами; деякі одинарні, а деякі зв’язані по три, може і чотири. Температура на сонці – більше 30-ти градусів. 🤯

На цьому пращаюсь і надіюсь, що інтернет куплений за $75 за 2gb донесе ці «шедевральні» свідчення до вас.

Цьом па 😘

Вид на Еверест з базового табору 5300 м

Вид на Еверест з базового табору 5300 м

Тренування на драбинах

Тренування на драбинах

UPD. 06 квітня 2019

Ну що ж, понеслися?
Приземлилисьме в Катманду 31-го березня. Випилисьме пива та отримали посвяту в гіндуїстській традиції з гірляндами квітів, помазанням, чаркою алкоголю та вареним яйцем.
На другий день повантажили нас на лендровери та повезли до аеропорту Рамечап, звідки ми вилетіли до аеропорту в Луклі. Не летіли з Катманду, так як місцева влада вирішила у найвищий сезон закривати аеропорт в Катманду на ремонт між 10-ю вечора та 8-ю ранку, а літаки до Лукли зазвичай вилітають перед 8-ю через туман в горах.
У Луклі аеропорт розміщений між скелею та проваллям, посадка включає різкий поворот направо під час гальмування.
З Лукли ми потихеньку почвалали до Монджо, де не дуже успішно заночували під постійний гавкіт собак. Собак ніхто не ображає, тому вони тут почуваються як у Бога за пазухою разом із своїми блохами, правцем і симпатичними мордочками.
По дорозі вражає кількість каменів із викарбуваними на них молитвами. Камені можуть бути у своєму середовищі (завбільшки із будинок) або принесені як сторінки. У кожному селі – мінімум каплиця, що називається «ступа» із намальованими на ній очима. Багато монастирів. В одному із них нас сьогодні благословили. Цей старий дерев’яний монастир із 16-го століття у Пенґбодже. Церемонія включала ритмічне биття ламою у барабан під його монотонне примовляння, посипання нас рисом, поливання пива на тарілку та пов‘язування на нас рушників із молитвами.
Вчора ми попрощались із Намче Базаром – гарним селом на 3400 де провели дві ночі. Шерпи – дуже привітні та помічні. Ми жили у будинку на місці першої вдалої експедиції на Еверест.
Сьогодні прибули в Дінґбодже на висоті 4300. По дорозі нас застав сніг.
Піду грітися. Надіюсь, що зв’язок буде достатнім щоб ці пісулі запостити.

Цьом па 😘

Злізти з Джомолунгми / My 2019 Everest prep

100 кроків

Share This