Виховники, мотивація і дорослі пластуни: чим займатиметься СПР Львова найближчий рік розповідає станична Львова ст.пл. Іванка Герус
Традиційно, після обрання на Загальному зборі станиці, одну неділю Станична Пластова Рада (СПР) присвячує плануванню, визначенню своїх цілей та завдань для роботи впродовж каденції.
Мотивація, модернізація Пласту без втрати ідентифікації та стабільний ріст організації – три основні пріоритети, які залишились незмінними для роботи керівництва осередку Пласту у Львові. Відповідно до них, складені основні задачі на найближчий рік діяльності.
Булаві PR вдалось поспілкуватись з керівницею осередку Пласту у Львові Іванкою Герус:
— Отже, розкажіть, які основні теми піднімались під час засідання 21 жовтня?
Фактично, фундаментальні питання залишаються незмінними, вони в тій чи іншій формі озвучуються вже якийсь час чи то в пластових дискусіях, чи при обговоренні діяльності під час Загального Збору Станиці. Це і якісне виховництво, мотивація членів організації до активнішого волонтерства, спроба втримати на якісному рівні пластування при масштабуванні організації. Збільшення кількості пластунів ставить нові виклики перед осередком. Детальніше зокрема обговорювалося питання переходу пластунів до старшопластунства після 18 років та активнішого залучення їх до діяльності в організації.
Читайте також: “Пригодницьке містечко” від пластунів у “Громадському проекті”
Також питання оновлення проб та комунікації з виховниками. Це зокрема вагомий напрямок роботи для нового Тренінгово-методичного центру. Саме там сьогодні опрацьовується удосконалення методики, щоб процес виховництва одночасно зберіг свій первинний якісний рівень, а також відповідав вимогам часу. В цьому аспекті важливим фактором є саме мотивація пластунів до виховництва.
— Як загалом виглядає засідання СПР?
Якось голова Суду честі Тарас Полихата цитував на засіданні Вінстона Черчіля: “План – ніщо. Планування – все”. Коротко, якщо вас раптом обрали до проводу станиці Пласту у Львові і ви прийшли на стратегічне засідання СПР, у вас є шанс:
1. Дізнатись, що таке SWOT-аналіз (якщо ви цього ще не знали) або закріпити свої знання в цьому. Зі СВОТу починається кожне засідання, визначаються слабкі і сильні сторони організації і самого СПР.
2. Дізнатись, що таке OMP (Operation Master Plan). Це дуже важливий документ, в якому є всі завдання розписані і розплановані впродовж року, зокрема і ваші завдання. Файл OMP варто регулярно відкривати впродовж своєї діяльності в СПР і перевіряти чи йдете ви в ногу зі своїми завдання (тобто чи виконуєте їх). А якщо не виконуєте, то принаймні самому собі пояснити “чому я і моя булава не виконали цього завдання?” і зробити так, що його виконати наступного місяця. Скажімо, завдання не виконане в березні, спробуйте зробити у квітні або травні. Громадження невиконаних завдань погано впливає на карму. Взагалі результатом стратегічного засідання і є формування плану OMP.
3. Взяти участь в формуванні порядку денного найбільшої організації Пласт у світі. А це вже круто.
Читайте також: День Пласту у Винниках
— Що із основних цілей на цей рік можна виділити?
Перше, це мабуть збільшення кількості виховників. Це питання завжди актуальне. Але при цьому збереження якості виховництва, коли повноцінно дітьми здаються пластові проби, а сам виховник від початку і до завершення каденції є ментором для дітей. В цьому знаною мірою допомагатиме тренінгово-методичний центр. Друге, збільшення частки Дійсних членів, пластунів старших 18 років, і залучення їх до роботи в організації. Тут слабким місце є мала кількості переходів з юнацтва до старшопластунства. Зауважу, що проблем з переходом від новацтва до юнацтва у Пласті немає. Скоріш є питання до продовження пластування і знаходження своєї місії в Пласті у старшому віці.
Третє, утримання на стабільному рівні фінансування організації та підтримки від приятелів Пласту. Сьогодні Пласт у Львові має перелік амбітних проектів. Для їх реалізація одночасно потрібна координація з владою, бізнесом та керівництвом Пласту у Львові. До речі, сьогодні станиця Пласту у Львові має вільні вакансії для керівника фінансів та фандрейзера. Тому запрошую зголошуватись.