Софія Петришин розповідає про свою участь у Genius Olympiad — всесвітньому конкурсі для юних вчених
«Привіт, мене звати Софія Петришин! Думаю, багато хто знає, що минулого тижня я брала участь у Genius – International High School Environmental Project… – конкурс для юних вчених, які хочуть своїми діями змінити світ.
Перш за все, я мала мрію зробити щось нове! В 11 класі я вирішила її втілити і пройшла відбір на Genius Olympiad, яка була в Америці, у місті Oswego!
Це було незабутньо – провести тиждень в оточенні однолітків, які прагнуть змінити світ. У конкурсі взяло участь близько 1400 учасників з 72 країн. Були різні категорії: арт, музика, наука.
На конкурсі я представляла свою роботу – пристрій для передачі цифрової інформації людям з вадами зору. Зараз ця розробка має назву “Kitten Claws”, бо голки, за допомогою яких пристрій передає інформацію, є ніби кігтиками кошеняти, бо здатні ховатись та з‘являтись для тактильного сприйняття.
Журі, які підходили до мене, були зацікавлені роботою та питали про подальші плани. Зараз я продовжую шукати підтримку для реалізації проекту, тому, сподіваюсь, у мене все ще попереду!
Ця подія насправді додала яскравих кольорів у моє життя, бо я познайомилась з великою кількістю цікавих та розумних людей, отримала купу корисних контактів, відкрила для себе різні культури та отримала незабутній досвід.
Можна зробити висновок, що вчитись однозначно потрібно, бо після таких конкурсів у тебе з‘являється не просто мотивація далі розвивати проект але й пізнавати нові галузі науки, бо, заглибившись у них, ти починаєш розуміти, що ти можеш внести частинку себе для їх розвитку. А після змін мрії почнуть ставати реальністю, а далекі подорожі – експедиціями».