Пластова «вірність Богові» стала темою наукового дослідження в австрійському інституті поблизу Відня. В рамках магістерської роботи на факультеті теології ст.пл. Іван Гривнак дослідив в Інституті папського права в Хайліґенкройц питання релігійності пластунів.

«В пластовому житті я часто конфронтував з двома діагонально протилежним світоглядами. Вони були взаємовиключаючими, то ж не могли існувати одночасно: або релігії не місце в Пласті, або Пласт має дбати про релігійне виховання своїх членів». Це і послужило поштовхом для його дослідження.

У своїй роботі окрім класичних творів засновників скаутського (Роберт Баден-Поуел) та пластового (Іван Чмола, Олександр Тисовський, Петро Франко) рухів, неомагістр також знайшов згадки про ставлення до релігії у післявоєній літературі, резолюції від 1992р. та навіть сучасній. «Найважчим етапом є безсумнівно пошук літератури. На початку у мене не було певності, чи вдасться мені взагалі заповнити моїх 80 сторінок. Та на моє щире здивування ця тема так добре освітлена в джерелах, що потребувала ширшого дослідження, я навіть задумався про докторат».

Серед іншого, в роботі можна також знайти інтерв’ю з членом Наглядової Ради Пласту Юрієм Юзичем та зроблене на базі google-forms опитування. В ньому взяло участь бл. 40 респондетів. Всі вони пластуни з різних країн. «Одразу мушу застерегти, що опитування не має репрезентабельного характеру. Це була лиш можливість зібрати фідбек стосовно активності/неактивності Церков в пластовому житті та доволі конкретні очікування до них».

Тема вірності Богові в обітниці найбільшої на сьогодні молодіжної організації України, а саме її трансформація відповідно до набуванням організацією Пласт нового досвіду в часі насиль другої світової війни, на думку Івана Гривнака, є гарним викликом в першу чергу саме для теологів. «Церква може радіти наявності союзника у вихованні української молоді та підтримувати їх починання».

Матеріал: ст.пл. Іван Гривнак, Відень, Австрія

Теги:
Share This