Ура! Це сталося! Понад 25 гніздечок пташат і не лише в Україні одержали свої “Книжечки здобуття вмілостей пташат”. Невеличка за розміром (формат А5) та змістовна, кольорова і цікава Синя книжечка під потужною надихаючою назвою «Я можу» належатиме пташаткові.

Ця книга допомагатиме йому рухатися пластовим світом, пізнаючи його структуровано і розмаїто. Всього до книги увійшло 20 вмілостей, що складаються із від 4 до 6 завдань, які можна виконувати у будь-якому порядку. Вмілості торкаються найважливіших тем пташачого життя – від фізичного виховання до творчих здобутків. Звісно, окремо виділено теми безпеки, патріотизму, товариськості та еколології. Форма вмілості – яйце – дуже логічна вигляд для уладу найменших пластунів, який є базовим для формування тяглості пластування.

Тепер, як кожен улад у Пласті, пташата також мають свою важливу частину програми – “Вмілості Пташат”. Цей проєкт має міцне підґрунтя, базоване на роботі методистів, психологів, соцпрацівників і впорядниць водночас.

«Ми створили Книжечку Вмілостей Пташат не як вказівку до дії, не програму, котру мусять! знати пташата. В більшості випадків, діти через свою природну допитливість, самі цікавляться тими видами діяльності, котрі стали основою Вмілостей. Тому ідея пташачих вмілостей полягає більше у визнанні дитячих здобутків (і не тільки батьками, а й важливим для них товариством). Таке визнання і відзначка вмілості буде для них винагородою, а це призводить до зміцнення самооцінки дитини і подальшого бажання розвиватися», – зазначає одна із засновниць проєкту пл.сен. праці Софія Смик, L

«Є кілька етапів формування уміння. Ми з вами можемо вважати виконаною складову вмілості тоді, коли дитина вже не тільки чітко розуміє, як виконати завдання, а й впевнено може це зробити, – наголошує на важливості стійкового характеру набутих вмінь ще одна натхненниця Вмілостей – пл.сен. праці Ліана Шимоняк, ЛМ.

Велика кількість людей змогла долучитися до адаптування вмілостей, їх візуалізації та затвердження в Україні. Попри нечисельну, але дуже натхненну команду розробників, до актуального вигляду вмілостей доклалися усі впорядниці пташат в Україні та за її межами. Кадра впорядниць мала декілька робочих зустрічей для вдосконалення текстів та офіційно затвердила на одному зі Зборів вигляд, місце розташування на однострої та тексти Вмілостей. Учасники Вишколу Впорядників Пташат ч .12 мали на домашнє завдання розробити сходини, на яких пташата могли б реалізовувати завдання однієї із вмілостей. Таким чином напрацьована ґрунтовна база для активного втілення програми пташат.

Синя Книжечка укомплектована карткою із спеціальними наліпками, які свідчитимуть про послідовність виконання завдання вмілостей. Це допоможе пташаткові візуалізувати, на якому етапі реалізації воно перебуває і додасть мотивації рухатися далі.

Авторка: пл.сен. праці Ольга Кальбус, ЧХ
Кураторка проєкту «Книга здобуття вмілостей пташат»

 

Share This