Олександр Лінчевський – пластун, лікар-хірург, який разом із командою працює над тим, аби кожен українець міг отримати якісну медичну допомогу
Олександр Лінчевський – пластун, лікар-хірург, який врятував не одного українського воїна, заступник міністра охорони здоров’я України, сьогордні разом із командою працює над тим, аби кожен українець міг отримати якісну медичну допомогу.
https://www.facebook.com/ulanasuprun/videos/2096128070671749/
«Oleksandr Linchevskyy вже 1,5 роки працює в команді Міністерство охорони здоров’я України. За цей час він зробив багато корисних для українців речей, які водночас заважають тим, хто роками наживався на недосконалості медичної системи.
Поки охорона здоров’я трансформується, противникам змін нічого не залишається, ніж як виривати його слова з контексту та поширювати брехню.
Ось лише частина хороших справ, які зробив доктор Лінч:
– Українські медики можуть користуватися міжнародними рекомендаціями в роботі
Вийшов Наказ, що дозволяє українським лікарям використовувати міжнародні протколи. Та онлайн-платформа, де зібрано 972 міжнародних протоколи лікування. Сучасні рекомендації доказової медицини тут: https://goo.gl/nrkg3M – безкоштовно та в режимі онлайн. Готуємо переклад українською.
– Менше паперової рутини та більше часу на пацієнтів для лікарів первинки
Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги ICPC-2 доступна для лікарів, що надають допомогу на первинній ланці. Вона дозволяє концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики. Система спрощує роботу, тож лікар менше часу витрачає на паперову роботу, а більше – на пацієнтів. Українська мова тепер 20-та офіційна мова, на яку була перекладена ця класифікація. Щоби навчитися з нею працювати – розроблено онлайн-тренажер для лікарів.
– Якісна, вчасна та безоплатна допомога пацієнтам з інфарктом
Розбудова мережі кардіоцентрів, закупівля великої кількості стентів (близько 23 тисяч), нова справедлива формула їхнього розподілу між лікарнями, які проводять процедуру екстреного стентування. Все це звісно викликає незадоволення в людей, які наживалися чи продовжують наживатися на чужому горі, продаючи пацієнтам ліки та вироби, що придбані за гроші платників податків. Проте все більше пацієнтів можуть отримати якісну вчасну медичну допомогу.
– Сучасні стандарти освіти для студентів-медиків
З 2019 року для студентів-медиків, які здобувають ступінь магістра, здаватимуть Єдиний державний кваліфікаційний іспит. Запровадження такого іспиту стимулює медуніверситети оновлювати свої навчальні програми, викладачів – підбирати актуальну літературу, студентів – учитися. ЄДКІ унеможливлює “заучування” відповідей, унеможливлює корупційні ризики.
Один із компонентів іспиту – міжнародний тест з основ медицини – доставляється з США до аудиторії у закритому вигляді. Після його проведення – передається в США для перевірки незалежними експертами. Питання ніхто не знатиме завчасно. З впровадженням ЄДКІ лікарський диплом неможливо купити!
– Перший повноцінний медичний електронний реєстр інсулінів
До запровадження реєстру формування потреби в інсуліні було неточним або корупційно зумовленим: реальна кількість пацієнтів, що потребують інсулінотерапії є на десятки тисяч меншою. Крім того, у різних департаментах охорони здоров’я (раніше саме вони проводили тендери) значно відрізнялась номенклатура препаратів інсуліну, а ціна на лікування одного пацієнта на рік – вдвічі.
Електронний реєстр практично унеможливлює корупцію та недбальство. У ньому є все – лікар, рецепт, пацієнт, аптека та ціна ліків. Ми можемо бачити точну кількість усіх, кому потрібен інсулін. Уявіть, скільком ми зможемо допомогти, якщо матимемо прозору систему обліку всіх пацієнтів!
Це все лише частина з усього, що вдалося зробити нашій команді завдяки Олександру. Ми можемо і будемо робити більше, попри всі атаки та опір старої системи».
Відео – Babylon’13