Пл.сен. Оля Кальбус, ЧХ, про нову “Книгу Вмілостей Пташат”

Ура! Це сталося! Понад 25 гніздечок пташат і не лише в Україні одержали свої “Книжечки здобуття вмілостей пташат”. Невеличка за розміром (формат А5) та змістовна, кольорова і цікава Синя книжечка під потужною надихаючою назвою «Я можу» належатиме пташаткові.

Друга онлайн-Міжкрайова Пластова Зустріч з нагоди акції Вифлеємського Вогню 2021

12 грудня 2021 року відбулася друга онлайн-Міжкрайова Пластова Зустріч організована Координаційним центром пластових груп в Европі, в якій взяли участь більше 40 пластунів з Австрії, Бельгії, Данії, Іспанії, Канади, Кіпру, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, України, Фінляндії, Франції та Швеції.

Мирон Спольський та о. Ростислав Височан в ефірі програми “Добра розмова”

Про діяльність організації ПЛАСТ в Україні говоримо з о. Ростиславом Височаном, пластуном-сеньором праці, духовним опікуном Пласту Київської Архиєпархії УГКЦ, та Мироном Спольським, Головою Головної Пластової Булави.

Що таке Пластова «вірність Богові»: Пластун Іван Гривнак захистив магістерську роботу в Австрії

Пластова «вірність Богові» стала темою наукового дослідження в австрійському інституті поблизу Відня. В рамках магістерської роботи на факультеті теології ст.пл. Іван Гривнак дослідив в Інституті папського права в Хайліґенкройц питання релігійності пластунів.

16-17 жовтня 2021 у Мюнхенi відбулася Рада європейського гуртка куреня “Лісові Мавки”

16-17 жовтня 2021 у Мюнхенi відбулася Рада європейського гуртка куренів ч.20 УСП та ч. 38 УПС “Лісові Мавки”. Її учасницями стали Лісові Мавки з Німеччини, Австрії, Франції, Нідерландів та Бельгії.

Юначки з гуртка «Сови майбутнього» (Вроцлав) поділилися враженнями від Рейду

Пл. прих. Катруся Качмар: Протягом 4 днів минулого тижня я брала участь у дев’ятому Рейді в горах, який був організований Пластом Польщі. У четвер, 13 жовтня 2021 р. мене мама завезла до будинку харцерів у Вроцлаві, де ми мали ночувати. Там були пластуни з різних міст Польщі, від молодшого юнацтва до старших пластунів. Деякі вже […]

Пластові табори у США 2021

Табори закінчуються, але спогади і пам’ятки тривають все життя! ст.пл.гетьм.вірл. Андрея Пенцак, Гр., Референт Преси Цього року Пластунам в Америці вдалося провести табори особисто, і вони успішно закінчилися! Таборовики та булави мали змогу разом і безпечно провести час в природі.

Коротко про головне: про новацькі справі з ГБ УПН пл.сен. Ольгою Фегецин, ПС

Головна булавна УПН пл.сен. Оля Фегецин, ПС, Україна. Новакувала у станиці Дрогобич восени 1993 року, відбула 2 новацькі табори. Влітку 1996 року склала Пластову присягу. Юнакувала в курені ч. 18 ім. Уляни Кравченко в м. Дрогобич. В 1999 році набрала свій перший новацький рій «Вишеньки». Відбула усі вишколи для новацьких виховників – РОВ впорядників, РОВ […]

Коротко про головне: справи УПЮ з пл.сен. Марком Якубовичем, ЛЧ

Інтерв’ю з Головним Булавним УПЮ пл.сен. Марком Якубовичем, ЛЧ Головний булавний УПЮ – пл.сен. Марко Якубович, ЛЧ, США. Вступив до Пласту в 1973 р. в УПН і склав Пластову присягу в липні 1979 р. Був іменований пластуном-скобом у травні 1984. А в жовтні 1985 був іменованим гетьманським пластуном-скобом. Отримав КВ-2, КВ-1, абсольвент Лісової Школи, закінчив […]

Коротко про головне: Голова ГПБ пл.сен. Мирон Спольський, ВБ

У листопаді 2020 р. минуло рік від 20-хх Зборів КУПО. Тож можемо підвести деякі підсумки, що за цей час вдалось зробити, розуміючи при тому, що рік не був легкий з огляду на епідемію COVID-19. Пропонуємо вашій увазі коротке інтерв’ю від Голови ГПБ пл.сен. Мирона Спольського, ВБ.

5 вулканів та 8 дівчат. Як українські «бунтарки» готуються піднятися на найвищі вулкани Еквадору

У грудні жінки з Першої української жіночої експедиції збираються здійснити сходження на п’ять вершин Еквадору, зокрема на Чимборасо — найвищий вулкан цієї країни. Щоби наблизитись до цієї мети, вони багато тренуються, також їм треба спланувати логістику, харчування, технічну підготовку, знайти спорядження.

Чим Пласт корисний для дітей

Пласт виховує українську молодь вже 108 років. Тут діти отримують не лише можливості для саморозвитку, а ще багато життєво потрібних вмінь і навичок. Ми розпитали пластунок, які працюють у сфері освіти чим Пласт корисний для дитини. Що відповіли Катя Яковчук-Бесараб, Оля Юрчишин і Марічка Берізко читайте в матеріалі.

Полум’я братерства 2020

Саме зараз, одночасно у понад 30 місцевостях у Польщі та у 7 локаціях в Україні, поляки та українці запалюють разом “Полум’я Братерства”. І у кожному з цих місць можна почути слова нашого послання:

LvBS та Пласт дали розуміння, що не існує меж успішності

Серед учасників та випускників Львівської бізнес-школи УКУ є ті, хто були або залишаються пластунами. Що спільного між цими організаціями? Обидві засновані у Львові, однак з різницею в 97 років. Наші учасники вважають, що між Пластом та LvBS безліч спільного. Що саме? Читайте коментарі, які ми зібрали у випускників різних програм і років.

Пласт у Словаччині: Найголовніше – ми провадимо систематичну виховну працю з дітьми

Інтерв’ю з пластовим сеніором з куреня “Ватага Бурлаків” Володимиром Кравцем з міста Кошиці, Словаччина. Друг Володимир вступив до Пласту ще на початку 1990-их, а сьогодні активно займається виховною діяльністю у своїй станиці та допомагає у розвитку Пласту у Словаччині.