З теперішнім поширення інтернету не дивно, що інформація з однієї частини світу без проблем потрапляє на протилежну частину світу і часом використовується дуже несподівано. Щось схоже трапилось з фотографіями українських пластунок, які потрапили в інтернет і були використані на державних поштових марках в різних і далеких від України частинах світу. На сьогодні вдалось ідентифікувати два таких випадки.

Перший випадок – на марці Соломонових островів, яка була випущена в 2014 році в честь австралійських скаутів, використали відоме фото Ірини Гуменецької з куреня ім. Галини Мороз в Тернополі авторства Віктора Гурняка. Фото було зроблене під час курінної акції в період 2006-2007 років, а відоме тим, що колись на скаутському вікіпорталі це фото було обране як фото місяця, дуже широко поширилось на просторах інтернету – пошук по зображенню в google показує десятки сторінок на найрізноманітніші теми з цим фото. І хоча на зображені заретушований пластовий однострій, але порівняння окремих деталей зображення на марці і на фото (як-от контури обличчя, погляд, форма губ, колір і форма хустини, складки на одязі, загальна композиція і т.д.) безсумнівно свідчить, що для цієї марки була використана саме ця знимка пластунки з Тернополя.

Фото Ірини Гуменецької з куреня ім. Галини Мороз в Тернополі автор Віктор Гурняк

Соломонові острови 2014 р.

Соломонові острови 2014 р.

Другий випадок – поштова марка з невеликої африканської країни Сьєрра-Леоне, яка була видана в 2017 році з нагоди 110-ої річниці з часу заснування скаутингу. На відміну від попередньої марки тут зображення змінено не так кардинально і без жодних проблем ідентифікується пластовий однострій з лілейкою та крайкою 14 куреня ім. Соломії Крушельницької у Львові. На марці легко впізнати тепер вже старшу пластунку Анну Войтович із куреня Спартанки.

Фото було зроблене кілька років тому, під час фотосесії RossandHelen у Львові, результат якої дуже широко використовувались поза Пластом – в наступній статті буде детальніше про те, як фото пластунів з цієї фотосесії потрапили на американське популярне шоу, рекламу харцерського магазину і навіть на рекламу консерв в Польщі.

Анна Войтович, юначка 14 куреня ім. Соломії Крушельницької

Марки Сьєрра-Леоне

100 кроків

Share This