Національний Пластовий Вишкільний Центр – National Scouts Training Center – тепер реальність.

На фото – віртуальна екскурсія центром (зібрав із соцсторінок різних авторів), а в тексті нижче – перелік тих таємничих «причетних», які часто згадувалось в соцмережах.

Ідея створення мережі таких центрів народилась після Майдану – у 2014 році, коли ще я волонтерив в якості замміністра у Мінмолоді (саме тоді й там познайомився із Alex Gorgan). У 2015 році із Сергій Митрофанський та Iryna Bieliaieva прописали цю ідею в Дорожню карту молодіжної політики.

До практичної реалізації діло дійшло з початком 2016 року. Зусиллями Olena Podobied-Frankivska та Олег Слабоспицький (до речі, члени СУМ в Україні) почалась адвокація ідеї молодіжних центрів. Офіційним реалізатором ідеї виступив Пласт – український скаутинг (тут подяка Dmytro Kolesnyk і Vitaliy Shpakза розуміння і підтримку) за підтримки National Endowment for Democracy.

В рамках проекту перший візит відбувся до м. Дніпро – в гості до Сергій Кривогуз(він тепер розвиває аналогічний обласний молодіжний центр «Освіторіум», створений на базі облцентру туризму – з костелом, автобусами і т.д). І разом з Оленою та Олегом входить в керівництво Асоціація молодіжних центрів України.

Другий візит відбувся до Запоріжжя. Саме там до ідеї долучився місцевий громадський активіст «Опори» Ярослав Храпский – тепер директор Пластового вишкільного центру. За кілька місяців він очолив місцевий обласний молодіжний центр (досі найбільший в Україні – 3000 кв.м.) і почав його реформування із створенням хостелу включно.

Ще один візит був до м. Суми – в гості до Maryna Popatenko (тоді директор Сумського Центру дозвіля Молоді, якому зараз добудовується десь за 50 млн. ще радянський довгобуд в самісінькому центрі міста). На всі ці та інші візити в регіони з нами їздив особисто заступник міністра Yarema Oleksandr.

Коли Олександр Горган став Головою Київської ОДА – стратеги порадили йому звернути увагу на молодь. А старий його друг Олександр Ярема порадив на голову обласного управляння молоді вищезгадану Марину Потапенко із Сум…

Весною 2017 була чудодійна поїздка в найкращий молодіжний центр Фінляндії у якому взяли участь вищезгадані Олена і два Олександри. У результаті Олександр Горган вирішив, що треба будувати такі центри в Київській області. Сконтактувався із керівництвом Пласту (через Yaroslav Yurchyshyn) і тут понеслось…

В реалістичність ідеї центру в Бучі мало хто вірив, особливо у Пласті. Дуже багато різних ризиків. Але концепція центру, як вишкільного і пластового, була вироблена та підтримувана в усіх деталях особисто головою ОДА.

На початку літа Пласт запросив вище згадуваного Ярослава Храпського (якого ригівська облрада якраз звільнила) на директора центру – і з цим погодились усі стейкхолдери процесу.

Ясно, що до різних нюансів долучалось ще багато людей. Але – на мою думку – найбільше вклались в будівництво центру (саме з боку його пластовості):Олександр Горган, Ярослав Храпський і Марина Попатенко. І заплатили вони дуже високу емоційну ціну за ці красиві фотки. Але сподіваюсь, що з часом результати праці центру компенсують їм їх з головою) Ну, а ми з із Станіслав Андрійчук, як завжди, підтримаємо))) СКОБ!

Share This