У суботу 4-го січня 2020 р. на пластовій оселі Пунта Індіо перед обідом відбулося відкриття свята відзначаючи 70-ліття Пласту в Аргентині. Це свято відбулося серед природи в товариському, родинному колі.

Після розтаборування учасники пластуни і гості брали участь в гутірці про практичне пластування, котрою провадив пл. сен. Юрко Назарик, СМ. Перед обідом відправився молебень в тіні дерев. По обіді купалися в басейні а відтак всіх поділено на три групи по уладах – новацтво і юнацтво, старше пластунство та сеніорат з гостями.

Ці групи змагалися в грі базованій на ранковій гутірці – кидали азамут та пересилали депеші морзеткою та семафором з ціллю найшвидше віднайти частини шатра та розставити його. На вечерю притотовив друг Стефан “Коко” Клуба (інтендант свята) разом з допомогою гостей домашньо-готовлені піци. Після вечері була збірка, де ст. пл. геть. вірл. Софійка Захарчук, ЛМ, референт координації та розвитку Пласту в Північній та Південній Америці прочитала привіт від голови Головної Пластової Булави, пл. сен. Мирона Спольського, ВБ. На збірці також один новак дістав юнацьку хустку, дехто з юнацтва перейшли до старшого пластунства, другі були відзначені із завершенням новацького та юнацького вишколів.

Віддак відбулася святочна ватра, котрою провадила пл. сен. Ксеня Балук, Гр, комендантка свята. Присутні співали, сміялися і слухали історію Пласту в Аргентині.

В неділю, 5-го січня після проруху та снідання учасники свята брали участь у грі, котра почалася на терені табору, а відтак на пляжі ріки Ріо де ла Плата. До гри організатори змішали учасників свята в групи. Кожній групі дано карту околиці, котрою користувалися в тереновому змазі. Опісля, купалися в басейні щоби відсвіжитися від горячі перед обідом. Обід був смачний – традиційний аргентинський барбекю. Після обіду всі спілкувалися під час другого купелю та підвечірку, а далі відбулося закриття свята 70-ліття. Гості та батьки від’їхали по домах, а новацтво і юнацтво залишилося на оселі розпочинати цегорічний виховно-вишкільний табір.

Хочу додати від себе, що відвідуючи пластунів у Аргентині та їхню оселю вперше як пластунка з США українського походження, я була вражена, яка тісна пластова родина існує там. Від маленьких Пташат до Сеніорату: всі насолоджувалися товариством, природою та пластуванням. Дуже дякую за гостинність і бажаю многі літа!

Share This