Мабуть ти чув про кілька смертей цієї зими у Карпатах. І, мабуть, чув, про тих, хто заблукав на чотири дні та врятувався. Але, окрім бажання вижити, врятуватись допомогли кілька предметів, які були в кишенях шукачів пригод. Скаутським гаслом є “Бути готовим”, тому, ми, пластуни, повинні бути готовими до всіх життєвих труднощів. Кілька предметів, які ти можеш розкласти в кишенях одягу та наплечника, а ще краще мати для цього невеличку сумочку типу “бананка”. Такі речі навіть отримали окреме скорочення EDC (англ. Every Day Carry – щоденний вжиток). Звичайно, кожен формує такий набір в залежності від власних потреб, уподобань, пори року чи ймовірності використання. Такий набір може бути універсальним, а можна відібрати окремо речі для природніх умов чи міських. До того ж така сумочка спростить тобі таборове життя. Давай розглянемо, що б ми взяли з собою в мандрівку чи табір. Уяви, що ти відстав від групи, чи заблукав на лисячих у великому лісовому масиві. Ми не будемо розглядати речі, що відносяться до особистої рятувальної аптечки. Про це іншим разом.
1. Сірники у водонепроникному контейнері. Можна використати баночку від таблеток.
2. Ніж. Не потрібно мачете. Достатньо доброго зручного ножа.
3. Мотузка. Найкраще 3-4 м паракорду, що сплетений в браслет. Особливість паракорду в тому, що він має кілька міцних ниток в серцевині, які можна використати для ремонту взуття, чи для рибальства і т.п.
4. Смартфон. Так, саме він є одним з найефективніших засобів порятунку. Тільки не розраховуй, що там де “дідько надобраніч каже” буде 4G. Тому не розраховуй на Google Maps. Завчасно інсталюй OziExplorer (працює з відсканованими растровими мапами. Мапи підбери окремо) чи Osmand (векторні мапи). Найперше навчися визначати та передавати свої координати. Звичайно, що для активних людей найбільше підходить захищений протиударний смартфон. Або, принаймі, з захищеним бампером.
5. Де ти там в лісі будеш шукати розетку?  Добре мати у своїй сумочці павер-банк.
6. Годинник. Без сенсу, якщо він замокне при падінні у воду. Подбай про надійний.
7. Компас. Може бути маленький. Тільки, аби сторони світу визначити.
8. Ліхтарик та запасні батарейки.
9. Термоковдра – тонесенька фольга, яка захистить тебе від холоду, вітру та дощу. Можна зробити накриття для сну.
10. Свічка. Може бути не тільки сигналом твого місцезнаходження, але й разом з термоковдрою захистить тебе від переохолодження.
11. Запальничка. Намотай на неї армованого скотчу – це добрий засіб для ремонту взуття чи спорядження.
12. Шматок резини. Можна використати для розпалення вогню.
13. Свищик.
14. Записник та олівець. Олівець надійніший ніж ручка.
15. Шпилька аграфка, голки та нитки.
16. Шматок дроту. Дістати предмет з важкодоступного місця, зробити сильце.
17. Серветки. Гігієна це важливо.
18. Маленький мультитул чи ніж Victorinox.
19. Якщо маєш покази до постійного вживання певних ліків – май запас.
Деякі речі варто скласти у водонепроникну коробочку. Пам’ятай, що всі предмети мають бути компактними, легкими та вміщуватись у невеличку поясну сумочку.
Про EDC для міста та особисту аптечку поділимося згодом… Просимо вподобати нашу сторінку Курінь ім.Івана Чмоли, щоб не пропустити. Будь готовий! 
#edc #survival #безпечнепластування #bushcraft #practicalscouting#самозарадність #виживання M-TAC CASIO G-SHOCK Blackview Bv6000

Share This