Степан Зощук — пластун для якого Африка стала рідною. Він 25 років лікував потребуючих в Сомалі, Ефіопії, Танзанії, Кенії і Центрально-африканській республіці, а теж у багатостраждальній Сирії. Міг спокійно жити у Відні, але – й на пенсії – добрався до забутих цивілізацією африканських лікарень.

Другий головний обов’язок пластуна – допомагати іншим – став сенсом життя для цього вихованця 77 куреня ім. І.Богуна в Коломиї. Він був лікарем на пластовому таборі «Сокіл» у 1930 р. (на фото). Консультував Йосипа Сліпого, коли той повернувся із радянських концтаборів.

Степан Зощук -«Зоська» дбав про спорт (на Соколі проводив руханки). Став авторитетним дієтологом. Залишив нам першу українську книгу на цю тему: «Який харч – таке здоров’я». І сам прожив 92 роки, віддійшовши на Вічну Ватру у 2002 році.

Велика подяка Taras Pinyazhko, що відшукав його могилу у Відні. Степан не отримав Нобелівську прамію, яку за аналогічну працю для Африки здобув Альберт Швайцер, але на гідну могилу (де досі немає пам’ятника) заслужив точно!

ПЛАСТ / PLAST

Share This