Пленум Головної Пластової Булави одобрив на прохання КПС в США нову вмілість – “Публічні Виступи”.

Подаю для відома вимоги, які затвердив КПС США.  Всі краї мають право адаптувати вмілість та вимоги (і примінити) до своїх потреб.

Публічні Виступи

1. Виголосить промову про себе (3-5 хвилин) перед гуртком, куренем, кошем, чи іншою групою. Зазначить одну особу котра б слідкувала як часто використовуєш марні слова для заповнення, наприклад слова так як: гм, так як, знаєш. Попросить критику презентації слухачів та знову виголосить ту саму промову, включаючи коментарі.

2. Пояснить чому важливим є стояти просто, бути свідомим, як реаґувати, дивитись слухачам в очі, голосно говорити та відчувати реакцію слухачів.

3. Пояснить п’ять важливих критеріїв у підготовці наочних посібників (visual aids).

4. Розуміє, чому нервуватись під час виступу є нормальною реакцією. Опише 3-5 стратегій, які допоможуть перемогти невпевненість.

5. Виконає промову (3-5 хвилин) на тему, яку виховник вибере, включаючи те, що вивчив в точках 3 і 4.

6. Виконає імпровізовану промову (2 хвилини), в рамках групової дискусії, на одну з вибраних виховником підготовлених тем.

7. Вибере тему із списку тем, приготованих виховником та напише промову (8-10 хвилин) до виступу. Виконає цю промову перед гуртком або на відео.

8. Розкаже, що спостеріг/гла, коли вислухав/ла інших промовців (наприклад учителя, священника, політика), та що вважав/ла були ефективні елементи, і котрі би сам/а виконав/ла інакше.

9. Покаже що знає як провести сходини з використанням парламенських процедур (Roberts Rules of Order). Візьме участь на сходинах, де такий правильник вжитий.

Share This