Нова вмілість – “Етнограф”

Подаємо до відома вимоги, які затвердила КПС України. Усі краї мають право адаптувати вмілість та вимоги (і примінити) до своїх потреб.

Етнограф І
1. Знає етнографічне районування України та розкаже у гуртку про етнографічні регіони України.
2. Вміє розрізнити етнографічну групу від етнічної групи (національної меншини).
3. Довідається та розкаже на сходинах, до якого етнографічного регіону належить місцевість, де народився та проживаєш та до якої етнографічної групи відносили себе твої предки.
4. Зробить власноруч 2-3 народних вироби (витинанку, писанку, різдвяний павук, ляльку-мотанку, герасівку, вінок, вертепну зірку тощо).
5. Разом із гуртком відвідає та візьме участь в одному із запропонованих народних святкувань: Андріївські вечорниці, Великодні гаївки, Купальське святкування, можливий також твій варіант.

Етнограф ІІ
1. Намалює карту етнографічного районування України.
2. Розкаже в курені про особливості етнографічного районування України.
3. Проведе для гуртка чи куреня майстерку із виготовлення ляльки-мотанки та розкаже про її особливості.
4. Разом із гуртком або куренем організує один із традиційних календарних обрядів: андріївські вечорниці, колядування, різдвяний вертеп, водіння Кози і Маланки, щедрування, великодні гаївки, купальське святкування, можливий також твій варіант.

Етнограф ІІІ
1. Збере фольклорний матеріал у селі, з якого походить бабуся або дідусь. Зокрема, опитає 3 місцеві респонденти та запише щось із вказаного переліку: пісні, легенди, прислів’я, прикмети пов’язані з народним календарем досліджуваної місцевості.
2. На основі зібраного матеріалу проведе гутірку для юнацтва станиці.
3. Напише допис на сайт Етнографічної спеціалізації.
4. Візьме участь у триденній етнографічній експедиції, оформить усю належну польову документацію і на основі записаного матеріалу напише статтю згідно з обраною темою дослідження.

Share This