Саме 12 лютого 1991 року відбувся Установчий Загальний Збір станиці Самбір, і ця подія стала моментом офіційного відновлення Пласту в Самборі. Про неї, зокрема, описала у місцевому «Пластовому віснику» друга станична Світлана Баранецька. А перша станична мріяла і завзято натискала на чиновників на початку 90-х, щоби Пласт у Самборі таки отримав своє приміщення.

Після Будинку піонерів (тепер приміщення Центру позашкілля), кімнат «білого дому», поневірянь горищами і підвалами, пластуни нарешті отримали в оренду від міста приміщення для Пластової домівки в самісінькому центрі, на вул. Богдана Хмельницького, 4, яке 14 вересня 2014 року освятив о. Любомир Григель.

У вересня 2016 року на фасаді домівки урочисто відкрили та отець-декан УГКЦ Богдан Добрянський освятив меморіальну дошку першій станичній відновленого Пласту, а провід осередку вирішив присвоїти цій домівці її ім’я (протокол ч. 21 сходин СПС станиці Самбір Пласту – НСОУ від 15.02.2014 р.). Повна назва: «Пластова домівка станиці Самбір Пласту – НСОУ ім. Люби Топорович».

Мабуть, чудова нагода – 30-ліття, аби цьогоріч на інформаційній таблиці фасаду з’явився напис про те, що Пластова домівка Самбора є іменною. Адже це перший випадок в Україні, коли пластовому приміщенню для занять з дітьми присвоєно ім’я талановитої виховниці та відновлювачки осередку.

Пластуни Самбора різних поколінь – СКОБ!

Пл.сен. Юрій Леськів, СМ

Share This