17 квітня 2021 р., у день 90-ліття Начального Пластуна  д-ра Любомира Романківа в його рідному місті Жовква побували Андрій Пилюх (Козацька Пошта), Анатолій Петльований (автор ідей філателістичних випусків «Пластової пошти») з дружиною Яною – головою СПС станиці Чортків та сином-новаком Сашком, головний редактор журналу «Пластовий шлях» Юрій Леськів.

Розпочали день з місцевого поштового відділення. Там урочисто погасили календарним штемпелем ювілейні поштові картку, конверт і марку. Допомагала в цьому оператор відділення Лілія Наконечна.

Оглянули центральну частину міста, а саме будинок, в якому народився майбутній науковець зі світовим іменем та Начальний Пластун. Між іншим, в цьому приміщенні десятиліттями звучить дитячий гамір і сміх.

Адже тут займаються гуртки позашкілля. На фасаді будинку – меморіальна таблиця, що нагадує городянам про славного земляка.

В Церкві Серця Христового – теж меморіальна таблиця. На ній напис: «Відновлення цього храму в роках 1993-1996 частково виконано за рахунок пожертв колишнього парохіянина др. Любомира Романківа у пам’ять його батьків др. Івана і Надії Романків та сестри Богдани – щедрих жертводавців і парохіян цього храму до 1944 р.».

Звершилася мандрівка Жовквою відвідинами ратуші. Там, між іншим, у коридорах (знизу і аж до вежі) розміщено надзвичайно цікаву краєзнавчу виставку. Організатори, звісно ж, не забули згадати й про славних краян. Серед них – і д-ра Любомира Романкова.

Квінтесенцією святкового дня стало урочисте погашення ювілейних філателістичних випусків спеціальним штемпелем. По-мистецьки його виготовив п. Андрій Пилюх.

Подія відбулася в ратуші за участі міського голови Олега Вольського. Чому в ратуші? Не випадковість. Адже саме тут 7 років тому д-ра Любомира Романкова урочисто проголошено Почесним громадянином рідної Жовкви.

Вітаємо ювіляра! Бажаємо кріпкого здоров’я і многих літ!

СКОБ!

Джерело: фб сторінка Пластовий Шлях

Share This