У неділю 16 серпня 2020 р. пластуни Фінляндії відвідали музей-шахту Tytyri в місті Лох’я (60 км від фінської столиці), де мали унікальну нагоду поринути у такий загадковий та захоплюючий підземний світ!

Шахта Tytyri з видобутку вапняку розпочала свою діяльність ще в далекому 1897 році, а одна з її частин стала відкрита для відвідувачів з 1988 року. Коридори шахти в сукупності становлять понад 60 кілометрів, пролягаючи нижче рівня місцевого озера глибиною в майже 400 метрів.

Сьогодні видобувні роботи тут ведуться на глибині 350 м (до слова, шахтарів на робоче місце доставляє надсучасний ліфт фінської компанії KONE за рекордних 17 метрів/секунду!). Ми ж спускалися на глибину всього 110 м від рівня землі за 6 м/с 🙂

Там було холодно (+8) і трохи страшно, але це не стало нам на заваді, бо всім було страшенно цікаво: доторкнутися до порід, що налічують аж 1,6 мільярдів років, відкопати дорогоцінні камінці, спробувати власні сили розбити шматок вапняку і дізнатись про його велику користь в нашому житті, помилуватися сяючими кристалами, а декому навіть пощастило побачити справжнього печерного гобліна!

Джерело: Пласт у Фінляндії

Share This