Як повідомляє сторінка фейсбук Посольства України у США: “Україна нагородила відомого українського винахідника в США Любомира Романківа Орденом Князя Ярослава Мудрого”.

Внесок Любомира Романківа у світову науку давно визнано у всьому світі. За весь час лише двох українців було внесено до Зали слави США – Ігоря Сікорського і Любомира Романківа.

Його називають “українським Ілоном Маском”, а без його винаходу всесвітньовідомої компанії Apple могло б і не бути.

Саме завдяки його винаходам ми завдячуємо появі персонального комп’ютера, жорсткого диска, інтернету, сонячних батарей та інших речей, якими ми звикли користуватися сьогодні щодня.

За своє життя український винахідник зробив 180 наукових відкриттів, 67 з них запатентував. Винаходи Любомира Романківа вивчають у найбільших університетах США, Великої Британії, Німеччини, Швейцарії, Італії, Швеції, Данії, Польщі, Японії, Кореї, Тайваню, Сінгапуру та України.

Орден Любомиру Романківу вручив Посол Володимир Єльченко, церемонія пройшла у Генеральному консульстві України у м. Нью-Йорк.

З пластовою біографією Начального Пластуна пл.сен. Любомира Романківа, СМ, ви можете ознайомитись у публікації від проєкту “Історія Пласту”.

Share This