4-5 листопада 2017 р.Б. юнаки та юначки Івано-Франківської округи мали змогу побувати на військово-історичному вишколі «Шлях до Легіону».
Даний вишкіл відбувався на базі Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого. Комендантом вишколу був пл.сен.дов. Ярема Зварчук,ДК. Участь у ньому взяли близько 50 учасників із Рогатина, Галича, Івано-Франківська,Печеніжина, Липівки, Березівки, Надвірної, Іваниківки, Калуша. З вітальним словом звернувся до пластунів директор гімназії Ігор Доронюк, військовий капелан о.Дмитро Бігун, голова Рогатинської районної спілки офіцерів України Іван Верешко.
Протягом першого дня на юнаків та юначок чекали корисні гутірки з історії стрілецтва, зброєзнавства, топографії, впоряду та першої медичної допомоги.
Крім того, юнацтво мало змогу позмагатися у стрілецькому змазі,який проходив на базі Рогатинської СДЮСШОР.
День продовжився історичними іграми і гутірками. Цікавою була екскурсія в церкву Святого Духа, де о.Богдан Рудницький звернувся до дітей з повчальними словами і відслужив молебень.
На Ватрі Героїв кожна команда розповіла про боротьбу українського народу за волю,згадавши і сучасних героїв,які захищають наші спокійні ночі…
Під час смолоскипної ходи на міське кладовище пластуни мали змогу вшанувати пам’ять січових стрільців…Біля цього пам’ятника в цю ніч склали Пластову Присягу юначки станиці Рогатин…
…Другого дня учасники вишколу поїхали в с.Черче, де відвідали і помолимося на стрілецьких могилах, провели теренову гру. Незабутнім був похід до Скали Святої П’ятниці, де у капличці є відбиток стопи Божої Матері.
Також ми відвідали музей в с.Заланів. Створив і підтримує його місцевий ентузіаст, журналіст Мирон Мельник. Вісім залів вмістило велику колекцію археології, кахлів, кераміки, ткацтва, опільської вишивки, іконопису. Окремо у музеї представлена експозиція «Заланівська приватна гімназія», матеріали про командувача Української Галицької Армії Осипа Микитку, «Шевченкіана одного села», літературний і військові зали.
Закриття вишколу “Шлях до Легіону” відбулося біля пам’ятника Дмитру Вітовському в с.Підгороддя. Команди були нагородженні грамотами, а першун вишколу отримав кубок ім. Д.Вітовського і повіз його в м.Надвірну.

https://www.facebook.com/groups/PlastUA/

Share This