З благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 23 – 24 лютого 2019 р. в Київській православній богословській академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді. Тема цьогорічного з’їзду: «Молодість – хвиля, що здіймається. Позаду вітер, попереду скелі».

У заході взяли участь Предстоятель, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Херсонський і Каховський Борис, голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій, ректор Київської православної богословської академії прот. Олександр Трофимлюк, духовенство і численна молодь, які прибули до столиці з усіх куточків України.

З’їзд зібрав понад 200 представників православних молодіжних організацій, духовно-просвітницьких центрів, молодіжних братств Православної Церкви України. Представники православної молоді України та гості з’їзду привітали Блаженнійшого Митрополита Київського та всієї України Епіфанія з величною подією – обранням його Предстоятелем Православної Церкви України, а також з отриманням Томосу про автокефалію нашої Церкви. Владика благословив учасників з’їзду та звернувся з привітальним словом.

У Всеукраїнському з’їзді православної молоді взяло участь чимало пластунів. Про Пласт і важливість співпраці з Церквою у своєму вітальному слові наголосив представник ГПБ пл.сен. Мирон Смольський. А після обіду для бажаючих поспілкуватись про український скаутинг була переведена секція «Співпраця Церкви і молодіжних громадських організацій на прикладі Пласт-НСОУ», яку провадили пл. сен. архієпископ Нестор (Писик), головний капелан Пласту та ст.пл. Ксенія Дремлюженко, членкиня КПС (обоє у пластових одностроях). Серед секційних лекторів був присутній ще один пластун — пл.сен. Олег Покальчук, котрий мав виклад на тему психології. До речі, секцій було 7 і делегати з’їзду обирали собі найцікавішу тему:

  • «Незалежність. Автокефалія. Томос» (єпископ Борис (Харко), протоієрей Віталій Даньчак).
  • «Чистота дошлюбних відносин» (ієрей Андрій Григораш, ієрей Іоан Гищук).
  • «Активна молодь – будівничі майбутнього в інформаційному просторі» (Мирослав Гай, спеціаліст у сфері комунікацій, блогер, волонтер, пл.сен. Олег Покальчук, письменник, соціальний психолог).
  • «Співпраця Церкви і молодіжних громадських організацій на прикладі Пласт-НСОУ» (пл. сен. архієпископ Нестор (Писик), ст.пл. Ксенія Дремлюженко).
  • «Організація роботи Недільної школи. Обмін досвідом» (протодиякон Петро Лопатинський, Світлана Добрякова).
  • «Життя без брехні можливе» (Давид Джиджелава, переможець телепрограми «Детектор брехні», професор філософії Віталій Шевченко).
  • «Шлях до Бога через служіння ближнім» (Оля Макар, Анастасія Тяпкова — волонтери спільноти «Молодь за мир»).
24 лютого делегати з’їзду взяли  участь у святковому богослужінні у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. З’їзд продовжено презентацією Пласту-НСОУ для всіх учасників з’їзду, яку перевели ст.пл. Ксенія Дремлюженко та пл. сен. владика Нестор, а практичне пластування продемонстрував пл.сен. Богдан Іванько, зв’язавши по пластовому триногу для казана і раму для наплечника, а також розпаливши вогонь козацьким кресалом.

Гасло цьогорічного Всеукраїнського з’їзду православної молоді: «Молодість – хвиля, що здіймається. Позаду вітер, попереду скелі». Будемо сподіватися, що Пластовий Вогонь вкаже українській молоді шлях оминути скелі життєвих незгод!

пл.сен. Степан Хміль

фото: Степан Хміль, www.archangel.kiev.ua

 

Share This