20-21 січня 2018 року австрійські пластуни провели акцію до Дня Злуки УНР та ЗУНР. Акція мала на меті ознайомити українську громаду Відня із історичними подіями, пов’язаними із утворенням Української Держави та часів боротьби за її соборність. А саме – 99 річниця Акту Злуки між двома новопроголошеними українськими республіками ЗУНР і УНР в одну Соборну Державу – Україну.

Ця подія є консолідацією багатовікових прагнень наших славетних батьків, яка остаточно утвердилась у 1919 році. Це унікальна акція, що була проведена вперше у столиці Австрії – Відні. Учасники заходу мали зможу взяти участь у квесті, долучитись до дискусії на дану тему з істориками, дослідниками та журналістами з України й переглянути тематичну кінострічку “Українська революція” за спогадами генерала В. Петріва.

20 січня 2018 р. в рамках заходу відбулися презентації настільних ігор “Гей, зі Львова до Мукачева, а з Мукачева – до Києва!” та “100 років Української революції” від Українського інституту національної пам’яті.

Відтак відбулись презентації книг “Провісники Другої світової війни” Івана Гоменюка, представника історичного фронту “Лікбез”, пластуна, члена куреня “Целібат Мурлики” та Павла Подобєда, представника Українського інституту національної пам’яті.

Posted by PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich on Saturday, January 20, 2018

Posted by PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich on Saturday, January 20, 2018

А від 15:00 до 17:00 того ж дня відбулась екскурсія українським Віднем: місцями проживання Михайла Грушевського, Івана Франка, резиденції Посольства УНР та ін.

Щороку “живим ланцюгом Соборності” на мості Патона у Києві єднають Лівобережну і Правобережну Україну. Так само 21 січня 2018 року у Відні на мості Шведенбрюкке через Дунай-канал пластуни, батьки та всі небайдужі символічно об’єдналися “живим ланцюгом” – на знак солідарності з цілою Україною.

Після цього у Парафіяльному домі відбувся показ стрічки “Українська революція” та дискусії на тему Соборності України.

Іван Гоменюк та Павло Подобєд

Posted by Andrij Rebryk on Sunday, January 21, 2018

Продовження Іван Гоменюк

Posted by Andrij Rebryk on Sunday, January 21, 2018

Іван Гоменюк

Posted by Andrij Rebryk on Sunday, January 21, 2018

Ще трохи відео з дискусії про ЗлукуPLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich Oksana Vodotyka Danylo Maksymchuk

Posted by Andrij Rebryk on Sunday, January 21, 2018

PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich 

 

Share This