Пласту — за «підтримку довгострокового волонтерства». Це відзнака Volunteer Managment Awards 2018 (запроваджена цього року за кращі практики волонтерства) Нагородження відбулось під час Форуму Volunteer Management Camp. 

Кращих у номінаціях конкурсу вітали під час Форуму Volunteer Management Camp, що пройшов у Києві 1 грудня. Захід був присвячений Міжнародному дню волонтера, який відзначають 5 грудня. Учасниками заходу стали 100 координаторів волонтерів, представників організацій громадянського суспільства та інших зацікавлених у розвитку волонтерського руху в Україні.

Окрім іншого, розглядались такі теми, як «Волонтерство в Україні та світі», «Волонтерство для кожного та інклюзія у волонтерстві», «Навчання роботі з волонтерами», «Волонтерство та держава», «Навчання молоді волонтерству та світові тренди у волонтерстві» тощо.

Власним досвідом поділились 27 спікерів. Серед яких заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, голова Крайової Пластової Ради, співавтор законопроекту «Про молодь», оновленого закону «Про волонтерську діяльність», головний експерт групи «Молодіжна політика» Реанімаційного пакету реформ пл.сен. Юрій Юзич, засновник Української академії лідерства ст.пл. Роман Тичківський, засновник благодійного фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега, директор Програми ООН «Волонтери в Україні» Юрій Савко, керівниця програми «Молодіжний працівник» Анна Острікова, співзасновниця благодійного фонду «Таблеточки», Генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства охорони здоров’я України Ірина Литовченко.

У рамках Форуму в Україні вперше проведено конкурс кращих практик по роботі з волонтерами «Volunteer Management Award». Переможцями стали у таких номінаціях:

  • промоція та популяризація волонтерства: волонтерська премія «Євромайдан SOS»;
  • підтримка довгострокового волонтерства: національна скаутська організація «Пласт»;
  • розвиток волонтерських спільнот: благодійний фонд «Життєлюб»;
  • посилення та розвиток волонтерів: національний проект «Будуємо Україну Разом»;
  • поширення цінностей волонтерства серед молоді: Українська академія лідерства;
  • розвиток професійного волонтерства: Pro Bono Club Ukraine;
  • підтримка волонтерських ініціатив та проектів: МБФ «Імпакт Хаб Одеса»;
  • інституційний розвиток волонтерства: Міністерство молоді та спорту України;
  • ефективна взаємодія з волонтерами на національному рівні: БФ «Повернись Живим».

ДОВІДКА: Універсальна декларація волонтерства, прийнята у 2001 році на 16-й Міжнародній конференції з волонтерства бордом директорів IAVE, говорить, що волонтерство – це добровільний вибір, який відображає погляди людини, та сприяє покращенню якості життя, процвітанню та поглибленню солідарності між людьми. Вона визнає право на волонтерство всіх людей: чоловіків, жінок, дітей, незалежно від їх расової та релігійної приналежності, фізичних особливостей, соціального та матеріального стану. 

Більшість міжнародних організацій розглядають волонтерство як інструмент соціального згуртування населення та окремих спільнот, підвищення спроможності людей та молоді з меншими можливостями. Але наскільки громадські організації України є відкритими для кожного, хто хоче допомагати? Наскільки інклюзивним є українське волонтерство? Чи може бути волонтерство інструментом соціалізації маргіналізованих груп, людей третього віку, ветеранів та переселенців? Що цінного ці групи можуть дати вам як волонтери, та як з ними працювати? 

Volunteer Management Camp — одноденний форум для координаторів волонтерів, представників організацій громадянського суспільства та всіх зацікавлених у розвитку волонтерського руху в Україні. На заході учасники зможуть розглянути практики ефективної роботи з волонтерами та популяризації волонтерського руху в Україні, а експерти з різних галузей поділяться досвідом роботи з добровольцями та розвитку громадянського суспільства. 

Урядовий портал

 

Share This