У п’ятницю 5 жовтня 2018 р. станиця Клівленд, Огайо, США, в часі урочистих сходин вітала пл.сен. Юрія Годованця. СМ з відзначенням орденом св. Юрія в сріблі. Відзначення надане Головною Пластовою Булавою за визначну довголітню виховну і керівну діяльність у Пласті вручила другові Юрію станична.

Щиро вітаємо, друже Юрію, з відзначенням вашої праці і бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та юнацького завзяття та ще довгих років пластування. Адже сьогодні вашим авторитетом та працелюбством, цікавими проєктами та організаційними вміннями пишається і захоплюється вже молода генерація пластунів.

СКОБ! – Авууу!

________________________________________________________

ДОВІДКА: пл. сен. Юрій Годованець, СМ

Член Пласту з 1946 року (Німеччина). У 1949 році переїхав до США (Філадельфія), вступив до Куреня УПЮ ч. 1 ім. сот. Федора Черника. Був виховником УПЮ та зв’язковим. З 1956 року – член 29-го куреня УСП «Сіроманці». Автор музики та пластових пісень, що побачили світ у сіроманському виданні «Там-Там». Ініціатор, а відтак диригент українського студентського хору у Філадельфії.

У 1967 р. оркестра «Амор» під керівництвом Миколи Романенка записала на студії в Нью-Йорку, США, платівку «На крилах мрій» (LP 1967) з піснями Ю. Годованця, які виконав відомий український співак Ігор Раковський.

В університеті Юрій Годованець здобув музичний та математичний фах. Магістерка і докторат – з інформатики та бібліографії. По завершенні студій д-р Годованець — викладач університету, згодом – директор університетської бібліотеки (у ранзі декана). З 2005 року – на пенсії.

Сьогодні д-р Юрій Годованець — член Українського музею-архіву у Клівленді та станичної пластової старшини, глава пластової родини, де членами організації є його дружина Оксана, діти та онуки. 

Пл. сен. Юрій Годованець — багаторічний авторитетний провідник «Племені Сіроманців» (29 курінь УСП – 29 курінь УПС).

 

Булава видань та інформації ГПБ

Share This