16 вересня початок нового навчального і пластового року відсвяткували вихованці Української школи «Еллісів» в Осло (Den Ukrainske skolen «Ellisiv»). Про це написала на своїй сторінці у фейсбук подр. Ніна Хаген: «Ми святкували одночасно і День незалежності України, і початок нового року в школі. Цього разу ми провели вікторину «Як добре ви знаєте міста України?». Наші діти співали пісні про Батьківщину і декламували вірші про свої рідні міста. Відбулася символічна передача кількасот нових підручників з України, солодких українських ласощів, які напередодні школі передав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Норвегія пан Вячеслав Яцюк, за що ми безмежно вдячні Embassy of Ukraine in Norway.


Ще однією знаменною подією було посвячення в пластуни нових членів, їм було пов’язано жовті новацькі хустки. Наш пластовий рій “Троленята” має тепер 7 нових членів. Але спочатку вони мали довести, чи старанно вони готувалися до цього і чи готові стати новаками. Пластовий виховник Діма запитав, чи знають вони хто такі пластуни і як вони вітають один одного, як називається наша пластова група – ясно, що рій “Троленята!, це вони теж знали. А далі були запитання про пластового виховника, про однострій, про сходини і про новацтво. Усе знали! А ще треба було довести, що вони вивчили Новацький Закон:

Новак любить Бога і Україну.
Новак слухається батьків і виховників.
Новак робить добрі вчинки.
Новак дотримується правил у грі.
Новак старається бути щораз ліпшим.
Усе знали, а ще додали, що новак старанно вчить українську мову, як це роблять ксі пластуни і пластунки в школі “Еллісів”. Усі присутні пересвідчилися, що діти заслужили право стати новаками. Виховник Діма і пані Ніна пов’язали їм жовті новацькі хустки і вручили традиційні вже пакуночки з подарунками.. Вітаємо вас, діти, із цією важливою подією! Готуйсь!


Ми отримали з Києва нагороди: Брали активну участь у проекті Тарас Шевченко єднає народи” – Міжнародний проект-конкурс і наша учениця Евеліна (7 років) виборола диплом “Мистецька Надія”! Щиро вітали Евеліну із досягненням! Пишаємося!


На святі виступив відомий український баяніст-віртуоз  Микола Шеремета. Він виконав як класичні твори, так і українську народну пісню «Ой, чий то кінь стоїть», чим зворушив до сліх усіх присутніх. Після святкової програми на учасників та гостей свята чекав солодкий стіл.

Це був чудовий, незабутній день. Вдячні за співпрацю  Українському культурно-освітньому центру в Осло, Королівство Норвегія. Щасливого нового плавання тобі в морі знань, бригантино «Еллісів»!

Більше про Пласт у Норвегії можна дізнатись на сторінці Українська скаутська організація “Пласт” у Норвегії.. Рій “Троленята”

Share This